Şuan Okunan
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü: Kartal’da etkinlikler

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü: Kartal’da etkinlikler

Kartal Belediyesi, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” kapsamında, çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Kreş Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinliklerin ilki, Kartal Belediyesi’ne bağlı kreşlerde öğrenim gören minikler tarafından, “Çocuk Hakları” temasıyla hazırlanan sergi oldu. Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda düzenlenen serginin açılışına, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Başkan Yardımcısı İmam Aydın, sergi açılışında yaptığı konuşmada, Kartal Belediyesi kreşlerinin tüm yerel yönetimlere örnek olması gerektiğini vurgulayarak, çocukların 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutladı. Açılışın devamında Aydın, öğrenciler ve öğretmenler tarafından kartonlarla hazırlanan ve çocuk haklarının anlatıldığı sergiyi gezdi.

Çocuk Hakları Günü kapsamında yapılan diğer bir etkinlik, Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Çocuk Hakları Konferansı” oldu. Konferansa, Kreş Müdürü Banu Kocadağ ve öğretmenler ile kreş öğrencileri katıldı. Avukat Selmin Cansu Demir, çocuklara Türkiye’nin de taraf olduğu Birleşmiş Milletler (BM) Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde yer alan haklarını anlattı. Konferansın devamında Kocadağ, konuşmacı Demir’e Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına çiçek takdim ederek, teşekkür etti.

Ayrıca Bakınız

Kocadağ, konferansla ilgili, “Son yıllarda çocukları korumanın ve hakları konusunda onları bilinçlendirmenin önemini, ne yazık ki acı olaylar yaşayarak daha iyi anladık. En fazla kreşe sahip ilçe belediyesi olarak, çocukları korumanın ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın önemini çok iyi biliyoruz” dedi.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik