Şuan Okunan
Turna Misali 2. Haliç Goldenhorn Uluslararası Film Festivali’nde 4 ödül aldı

Turna Misali 2. Haliç Goldenhorn Uluslararası Film Festivali’nde 4 ödül aldı

Bir yörük ailesinin mevsimlik göç hazırlıkları üzerinden yaşadığı fikir çatışmasını ve yerleşik hayata geçmek ile yörük geleneklerini korumak arasındaki ikilemi ele alan Turna Misali filmi 2. Haliç Goldenhorn Uluslararası Film Festivali’nde dört ayrı ödüle layık görüldü. En İyi Senaryo ödülünü Eyüp Boz ve İffet Eren Danışman Boz, En İyi Kadın oyuncu ödülünü Sennur Nogaylar, en iyi sanat yönetmeni ödülünü Selim Alan alırken, Jüri Özel Ödülü de Turna Misali filminin oldu.

Turna Misali Amerika Prömiyerini 2 Aralık’ta başlayan 22. Uluslararası Anchorage Film Festivali’nde açılış filmi olarak gerçekleştirdi. Film ayrıca 11 Aralık’ta sona erecek olan Anchorage Uluslararası Film Festivali’nde yarışıyor. Dünya prömiyerini 34. Tokyo Uluslararası Film Festivali “Asya’nın Geleceği” bölümünde gerçekleştiren Turna Misali 2019 yılında TRT 12 Punto Senaryo Günleri’nde TRT ön alım ödülü kazanmıştı. 41. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma finalisti olan Turna Misali 10. Antakya Film Festivali’nde Yeşilçam Özel Ödülü’ne layık görülmüştü. Turna Misali 29. Adana Altın Koza Film Festivali’nde ve 33. Ankara Film Festivali’nde ise özel gösterim yapmıştı.

Başrollerini Sennur Nogaylar, Necmettin Çobanoğlu, Timur Ölkebaş ve Zeynep Elçin’in paylaştığı Turna Misali filminin senaryosu Eyüp Boz ve İffet Eren Danışman Boz’a ait. Turna Misali filmi Mersin’in Silifke ilçesinde çekildi. Filmin kurgusunu Melik Saraçoğlu, müziğini Coşkun Karademir ve görüntü yönetmenliğini Eyüp Boz üstlendi.

TURNA MİSALİ hakkında

2021/Türkiye/98’

Renkli, Dcp, 2.39, 5.1 Sound Türkçe

Yapım

İEDB Film

Yönetmen

İffet Eren Danışman Boz

Yapımcı

Eyüp Boz, İffet Eren Danışman Boz

Senaryo

Eyüp Boz, İffet Eren Danışman Boz

Oyuncular

Sennur Nogaylar, Necmettin Çobanoğlu, Timur Ölkebaş, Zeynep Elçin

Sercan Can, Deniz Ceylan, Kasım Boran Aslan, Tankut Kılınç, Barbaros Engin

Görüntü Yönetmeni

Ayrıca Bakınız

Eyüp Boz

Kurgu

Melik Saracoğlu

Ses

Fatih Aydoğdu

Renk Düzenleme

Cem Taşkara

Ses Miksaj

Meriç Erseçgen


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik