Şuan Okunan
Assitej Genç Sahne’nin Çocuk Oyunu “Dünyanın En Küçük Hikayesi” İstanbul’da!

Assitej Genç Sahne’nin Çocuk Oyunu “Dünyanın En Küçük Hikayesi” İstanbul’da!

Assitej Genç Sahne, Teatergruppen Batida’nın “Verdens Mindste Historie” adlı oyunundan uyarlanan “Dünyanın En Küçük Hikayesi”ni küçük izleyicilerle buluşturuyor. Arkadaş bulmak hakkında bir hikâye… Biraz da lastik bir çizme… İki anlatıcı bu arkadaşlık hikâyesine müzikleriyle eşlik ederek seyirciyle beraber imgelerle dolu bir evrende dolaşıyorlar. Yağmurlar ve şemsiyeler, penguenler ve de oyuncak bebekler… Arkadaşlık üzerine bir hikâye dinlemek isteyen herkesin ilgisini çekebilecek bu oyunda anlatıcılar, kendileri için de bir deneyime dönüşen bu hikâyeyi anlatarak yazıyorlar.  3-7  yaş grubu için, yani kreş, ana sınıfı ve ilkokul 1 yaş grubu için uygun olan oyunun süresi 35 dakika.

Søren Valente Ovesen’in yazdığı oyun Søren Valente Ovesen ve Tülin Sağlam’ın rejisiyle sahneye taşııyor. Assitej Genç Sahne tarafından uyarlanan oyunda, Ceren Özcan ve Özgün Çakar Özdemir rol alıyor. Oyunun müzikleri Uygar Erkuş & Semih Ali Aksoy ve Nermin Haşimova’ya, kukla yapımı Savaş Bayram’a, kostümleri Sinem Soydan’a, dekoru Assitej Genç Sahne’ye, ışığı Ziya Can’a ait. Oyunun kukla oynatım danışmanalığını ise Haluk Yüce yapıyor.

Ayrıca Bakınız

ASSITEJ GENÇ SAHNE

Assitej Genç Sahne 2016 yılında, Assitej Danimarka ve Assitej Türkiye’nin iki üyesinin ortak bir proje yapma isteğiyle kurulmuş bir topluluktur. Dünyadaki En Güzel Şey topluluğun ilk oyunudur ve prömiyerini 13 Mayıs 2017’de Ankara’da yapmıştır. Şu ana kadar 10’u ulusal ve uluslararası çocuk ve gençlik tiyatroları festivallerinde, 11’i kreş ve anaokullarında olmak üzere Ankara, Bursa, Eskişehir, Diyarbakır ve İzmir’de 50’ye yakın temsil yapılmıştır. Topluluğun ikinci oyunu Dünyanın En Küçük Hikâyesi’nin prömiyeri ise 13 Ocak 2019’da gerçekleşmiştir. Her iki oyun da Ankara’daki çeşitli sahnelerde düzenli olarak oynanmaya, farklı şehirlere turneler yapmaya devam etmektedir.  Ekip ulusal ve uluslararası projelerle çocuk ve gençlik tiyatrosu alanında eserler üretmeye devam etmeyi amaçlamaktadır.

HANGİ GÜNLER SAHNELENECEK?

  • 21 Ocak Cumartesi, 13:00 / Caddebostan Kültür Merkezi – B Salonu
  • 21 Ocak Cumartesi, 15:00 / Caddebostan Kültür Merkezi – B Salonu
  • 22 Ocak Pazar, 13:00 / Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi
  • 22 Ocak Pazar, 15:00 / Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik