Şuan Okunan
Galata Perform Sezona İki prömiyerle Başlıyor: Kalanlar ve Fairfly

Galata Perform Sezona İki prömiyerle Başlıyor: Kalanlar ve Fairfly

GalataPerform, yeni sezonu iki yeni oyunla karşılıyor. “Medea’ya Göre Ahlak” oyununu sahnelemeyi sürdüren topluluk, bu ay Itır Karabulut’un yazdığı ve Yeşim Özsoy’un yönettiği “kalanlar” ile Joan Yoga’nın yazdığı, Mark Levitas’ın yönettiği “Fairfly”ı izleyicilerle buluşturacak. “Kalanlar” 15 Ekim’de, “Fairfly” ise 23 Ekim’de ise DasDas’ta prömiyerini yapacak.

“KALANLAR”

DasDas Atölye’de 15 ve 16 Ekim’de izlenebilecek olan “Kalanlar”, Türkiye’nin güneyinde, Adana’da sıcak bir günde, bir cenaze evinde geçen, eksilmek ve kalmak üzerine bir oyun… Bir ölümün ardından merhumenin evinde buluşan beş kadının eşyalarla ve birbirleriyle olan ilişkileri üzerine olan trajikomik oyun, 2019’da Yeni Metin Festivali 8’de “Senenin Oyunu” olarak ödüle layık görülmüştü. “Biri gidince arkasında ne bırakır? Geride bıraktıklarından ne kalır? Kim kimin kalanıdır? Kim kimde ne kadar kalır? Hayat, tekrarlarla devam ederken ne değişir, ne kalır?” sorularına yanıt arayan oyunu, Itır Karabulut yazdı ve Yeşim Özsoy yönetiyor. Oyunun sahne tasarımı Eda Soylu’ya, müzik tasarımı Çağrı Beklen’e, kostüm tasarımı Şansım Adalı’ya, ışık tasarımı Ayşe Sedef Ayter’e ait. Oyunda, Suna Keskin, Kübra Balcan, Nilay Erdönmez, Enginay Gültekin ve Elif Ongan Tekçe rol alıyor.

“FAIRFLY”

Ayrıca Bakınız

23 Ekim’de DasDas Atölye’de prömiyerini yapacak olan “Fairfly” ise hızlı tüketim ürünleri sektöründe çalışan ve işsiz kalmak üzere olan dört beyaz yakalının “başarı” hikayesini anlatıyor. Günümüz iş dünyasındaki acımasız rekabete, startuplar ve girişimcilik kültürüne ironik bir bakış açısı getiren Fairfly, çok para kazanma tutkusu, başarı saplantısı ve neoliberal söylemleri sorgulayan bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor. Joan Yago’nun yazdığı, Mark Levitas’ın yönettiği oyunda Tuğçe Altuğ, Begüm Akkaya, Atakan Akarsu ve Barış Gönenen rol alıyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik