Şuan Okunan
Sahneden’den Kültür Sanat Haberciliği webinar programı

Sahneden’den Kültür Sanat Haberciliği webinar programı

Sahneden, “Kültür Sanat Haberciliği” başlıklı bir webinar serisi düzenliyor. 5 ayrı modül ile gerçekleşecek olan eğitimde kültür sanat haberciliğinin farklı yönleri ele alınacak, uzman gazeteci ve eğitmenler deneyimlerini aktaracak.

Avrupa Birliği’nin desteğiyle Gazeteciler Cemiyeti tarafından yürütülen Demokrasi İçin Medya/Medya İçin Demokrasi Projesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen webinar serisinde KRT TV Program Müdürü Hilal Solmaz, Argonotlar Kurucu Yayın Yönetmeni Kültigin Kağan Akbulut, Artı Sahne programını yapan, yazar Ceren Gündoğan, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Erkan Saka ve Sosyal Kafa Kreatif Direktörü, Yapay Zeka Uzmanı Sinem Saka yer alacak.

2 Mayıs’ta başlayacak olan webinar serisinde “Kültür Sanat Haberciliğinin Konu, Yöntem ve İncelikleri”, “Kültür Sanat Haberciliğine Hak Temelli Yaklaşım”, “Kültür Sanat Söyleşileri”, “Kültür Sanat Medyası Yaratmak”, “Kültür Sanat Habercileri için Sosyal Medya ve Yapay Zeka Araçları” başlıklarında sunumlar yapılacak.

Gazetecilerin, gazeteci adaylarının ve konuyla ilgili yurttaş gazetecilerin katılımına açık olan webinar programına başvurmak için bu formu doldurabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik