Şuan Okunan
Art Show: Galeriler Buluşması

Art Show: Galeriler Buluşması

24 çağdaş sanat galerisinin bir araya gelerek organizasyonunu üstlendiği Art Show: Galeriler Buluşması, 21-25 Şubat 2024 tarihleri arasında The Ritz-Carlton Residences, İstanbul, B Blok Fulya Girişinde gerçekleşti. 

Çağdaş sanat ortamında önemli bir konumda olan galerilerin Türkiye’den temsilcileri, etkinliğin organizasyonunda iş bölümü yaparak belli roller üstlenmenin yanı sıra, bir arada olmanın gücüyle dayanışma odaklı bir sergileme modelini benimsedi. Sanata değer veren kurum ve markaların desteğiyle gerçekleşen sergi, dinamik bir program ve konuşma serileriyle de izleyici, sanat profesyonelleri ve kültür sanat aktörleriyle yoğun ve verimli bir diyalog kurdu. Etkinlik; benzer düşünce ve beklentilerle yola çıkarak, birlikte ve eşitlikçi bir sanat ortamında sergi yapma arzusuyla şekillendi ve ücretsiz olarak ziyaret edilebildi. 10.000’den fazla ziyaretçinin ilgi gösterdiği Art Show, sanatseverler arasında da büyük beğeni topladı.

Art Show: Galeriler Buluşması’nın basına özel ön izlemesi, 19 Şubat 2024’te gerçekleşti ve aynı akşam etkinliğin kurumsal sponsoru, Yapı Kredi Özel Bankacılık’ın sahiplendiği gala yemeği ile devam etti. Davetliler arasında; Yapı Kredi Özel Bankacılık davetlileri, galericiler, sponsor firmaların temsilcileri ve koleksiyonerler yer aldı. Etkinliğin davetlilere özel ön izlemesi ise iyzico ev sahipliğinde 20 Şubat 2024’te kokteyl ikramıyla başladı ve akşamüstü Momo’nun düzenlediği “Happy Hour” etkinliğinde DJ Tankut Karakurt’un performansıyla devam etti. Art Show: Galeriler Buluşması kapsamında,etkinliğin ana sponsoru Bilgili Holding, 22 Şubat 2024 akşamüstünde özel davetlileri The Ritz-Carlton Residences, İstanbul’un sayılı Penthouse’larından birinde ağırladı.

Etkinlik boyunca, sanatseverlerin ilgisini çekecek bir dizi etkinlik düzenlendi. Damat/Tween ve House of Beadzz gibi markaların özel ürünlerini sergilediği alanda satışlar yapıldı. Ayrıca, Avant D’Art etkinliği ziyaretçilerle röportajlar gerçekleştirdi. Yiyecek ve içecek servisi ise Momo ve The Whirl Roastery tarafından sağlandı.

İstanbul’un kültür sanat yaşamına değerli katkılar sağlayan, Bilgili Holding’in ana sponsorluğunda ve Yapı Kredi Özel Bankacılık’ın kurumsal sponsorluğunda gerçekleşen sergide, farklı galerileri ortak bir dil altında toplayabilmek adına mimari tasarımı Emre Arolat (EAA) ve Murat Tabanlıoğlu (TA) ortaklaşa üstlenirken, TBWA iletişim ve kurumsal kimlik desteği sağladı. Etkinliğin video içerik geliştirme stratejisi ve dokümantasyonu AVANT D’ART tarafından gerçekleştirildi.Yöntem Communications ise halkla ilişkileri yürüttü. Etkinlik, İBB Kültür AŞ ve Şişli Belediyesi’nin reklam ve tanıtım desteğiyle düzenlendi. Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Jaguar etkinlikte ulaşım sponsoru olarak yer aldı. Etkinliğin Sanat Sohbetleri ise Tosyalı Holding tarafından desteklendi. iyzico, Knauf, Damat Tween ve Nart Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nin yanı sıra Vestel, Kalebodur, Jotun, Zuhal Müzik, Atelier Rebul, Yunus Karma, Mozaik, Mudo Concept, House of Beadzz, Duran Doğan Packaging, ABC Deterjan, Elta360 x ArtPick, RepublikaAparts, TOST, 400°C Pizza, Bakırkazan, Uludağ ve Prosense Güvenlik çeşitli alanlarda destek verdi. Etkinliğin medya sponsorluğunu ise Aposto, ArtDog, ARTtv, Binat Mimarlık Medya Grubu, Canvas Magazine, Eventmag, Gentleman, Hello!, ICON dooh, L’Officiel Türkiye, Maison Française, Marketing Türkiye, Oggusto, Oksijen, Panoffect, Strolling Istanbul, Şalom Gazetesi, XXI Mimarlık ve YUZU üstlendi. Ayrıca ziyaretçiler, etkinlik süresince destek veren Minoa, Momo ve The Whirl Roastery’nin çeşitli hizmetlerinden yararlanabildi.

Katılımcı galeriler arasında Ambidexter, Anna Laudel, Art On İstanbul, artSümer, Bosfor, BüroSARIGEDİK, C.A.M Galeri, Ferda Art Platform, Galeri 77, Galeri Nev İstanbul, GALERIST, KAIROS, Martch Art Project, MERKUR, Öktem Aykut, PG Art Gallery, PİLOT GALERİ, Pi Artworks, PILEVNELI, Rıdvan Kuday Gallery, Sanatorium, THE PILL, Versus Art Project ve x-ist yer aldı. 

KONUŞMALAR 

Art Show: Galeriler Buluşması kapsamında, Tosyalı Holding katkılarıyla düzenlenen konuşma programındaki ilk iki konuşma 21 Şubat 2024’te Levent Erden’le ve 22 Şubat 2024’te Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo’yla gerçekleşti.

Konuşma programı, 23 Şubat 2024’te 15.00-16.00 saatleri arasında Uluslararası Sanat Galericileri Derneği üyelerinden;Tankut Aykut, Sabiha Kurtulmuş ve Leyla Ünsal, 16.00-17.00 saatleri arasında Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskinile hayata geçirildi. 24 Şubat 2024’te ise 14.00-15.00 saatleri arasında BASE kurucuları İdil ve Ali Kerem Bilge, 16.00-17.00 saatleri arasında ise Yapı Kredi Yayınları, Sanat Dünyamız editörü Fisun Yalçınkaya ile gerçekleşti.

MOMO – HAPPY HOUR ETKİNLİKLERİ 

Ayrıca Bakınız

Art Show: Galeriler Buluşması’nın MOMO ev sahipliğinde “Happy Hour” etkinlikleri, her gün 17.00-20.00 saatleri arasında; 23 Şubat 2024’te Kaan Aldemir ve 24 Şubat 2024’te Arturo ile gerçekleşti.

ELTA360 x ARTPICK 3D TUR

Etkinliğin dijital ikizini oluşturan ELTA360 x ArtPick aracılığıyla, Art Show: Galeriler Buluşması’nın 3D turuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://vr.elta360.com/static/65d70795fa659c45ac418c29/


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik