Şuan Okunan
Arter’de Şevket Akıncı ve Reverie Falls on All canlı performansı

Arter’de Şevket Akıncı ve Reverie Falls on All canlı performansı

Gitarist, besteci ve prodüktör Şevket Akıncı ile elektronik müzik ikilisi Reverie Falls on All, 3 Mayıs Cuma akşamı saat 20:00’de Arter’in Sevgi Gönül Oditoryumu’nda ilk kez birlikte canlı bir performans gerçekleştirecek! Konserde dinleyiciler, Şevket Akıncı ve Reverie Falls on All’un solo setlerinin yanı sıra serbest stilden beslenen, ortak ve spontane bir oyunu deneyimleme şansı bulacaklar.

Şevket Akıncı ve Reverie Falls on All’un birlikte ilk kez canlı performans sahneleyecekleri konser, saat 20:00’de Arter’in Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek. Solo konserlerinde doğaçlamaya odaklanan gitarist, besteci ve prodüktör Şevket Akıncı, tamamlanmış bir besteyi sahneye koymaktan ziyade, tınıların yaratım ve dönüşüm sürecini ön plana alarak zaman ve mekânla etkileşim hâlinde bir oyun kurguluyor. Akıncı’ya, bu yaratıcı oyunda animasyon sanatçısı İlhami Tunç Gençer, uzun metrajlı animasyonunun bir bölümüyle eşlik ediyor. Replikas ve Pitohui gruplarında da yer alan Barkın Engin ve Burak Tamer’in uzun soluklu elektronik müzik ikilisi Reverie Falls on Allise, tamamen elektronik seslerden oluşan, canlı ses işlemeyle icra ettikleri dokulardan elektro gitar ve analog sentezleyicilerle kurulmuş ses örgülerine kadar geniş bir eksende ifadeler oluşturarak dinleyiciye tınısal bir deneyim sunuyor.

Konserin biletleri, Arter’in giriş katında yer alan Danışma ve Bilet Gişesi’nden, Mobilet‘ten ya da Biletix’ten temin edilebilir.

ŞEVKET AKINCI

Gitarist, besteci, aranjör, prodüktör ve doğaçlamacı Şevket Akıncı 1972’de İzmir’de doğdu. Berklee College of Music’te kompozisyon okudu. Şarkı yazarı olarak 1996’da yayınladığı Uçurumda Açan albümünden sonra geleneksel cazdan özgür doğaçlamaya ve özgür caza, Fusion’dan Türk sanat musikisine birçok müzik türüne yöneldi; edebiyat, dans, sinema, mimari, tiyatro, plastik sanatlar ve resim dahil birçok türü müzikle harmanlayan projelerde yer aldı. Sık sık Avrupa, ABD ve Japonya’da özellikle özgür doğaçlama festivallerine katılan Şevket Akıncı, Ernst Reijseger, Bob Moses, Tatsuda Yoshida, Alfred Harth, Cymin Samawatie, Michael Moore, Axel Dörner, Tim Hodgekinson, Tristan Honsinger, Anthony Coleman, Mark O’Leary, Eugene Chadbourne, Luc Ex, Wolter Wierbos ve Le Quan Ninh gibi türün önde gelen isimleriyle çaldı. Sayısı kırkı geçen albüm yayınlamış olan Şevket Akıncı 2006 yılından beri Açık Radyo’da özgür caz ve özgür doğaçlama üzerine Gürültü ve Duman programını hazırlayıp sunuyor. Yan akım caz türleri üzerine yazdığı Öteki Caz adlı kitap Pan Yayınları tarafından 2022’deyayımlandı.

Ayrıca Bakınız

REVERIE FALLS ON ALL

Reverie Falls On All, 2003 yılında Barkın Engin ve Burak Tamer tarafından İstanbul’da kuruldu. İlk albümleri Clouds In Our Room’u Ekim 2006’da yayınlayan ikili, farklı müzikal stillerden aldıkları ilhamı ve özgün enstrüman yaklaşımlarını elektronik seslerle buluşturan kompozisyonlar üretiyor. Canlı performanslarına devam eden grup, aynı zamanda yeni albüm çalışmalarını sürdürüyor.

İLHAMİ TUNÇ GENÇER

1984 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini 50. Yıl Tahran Lisesi’nde tamamlamasının ardından eğitimine Haliç Üniversitesi Grafik Bölümü’nde devam etti. Burada, animasyon çalışmaları üretmeye başladı. Görsel çalışmaları Amerika ve Avrupa’da pek çok festivalde gösterildi. Çeşitli etkinliklerde jüri üyelikleri üstlenen Gençer, yurtiçi ve yurtdışı retrospektif gösterimlerde bulundu. Aldığı uluslararası ödüllerin yanı sıra, sürrealist gruplar ile birlikte bir çok farklı çalışmaya imza attı. İlhami Tunç Gençer, Müziklerini Şevket Akıncı’nın üstlendiği “Aşk” adlı ilk uzun metrajlı işini kısa süre önce tamamlamıştır.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik