Şuan Okunan
Can Uzunallı ve tatu fly? özel projelerinden olan “Uzun İnce Bir Yoldayım”a klip çekildi

Can Uzunallı ve tatu fly? özel projelerinden olan “Uzun İnce Bir Yoldayım”a klip çekildi

 

Enstrümantal – psychedelic müzik grubu tatu fly? ile Can Uzunallı’nın ortak çalışması “Uzun İnce Bir Yoldayım”; geçtiğimiz yıl müzikseverlerle buluşmuştu. Grubun müzik yazarı Mehmet Fırıl’ın düzenlemesi ve rock – metal müziğin önemli isimlerinden Can Uzunallı’nın sesiyle; Âşık Veysel Şatıroğlu’nun aramızdan ayrılışının 50. yılı anısına yapılan “Uzun İnce Bir Yoldayım” yorumuna Murat Ertürk yönetiminde klip çekildi.

Klipte yönetmen ve aynı zamanda senarist olarak imzası bulunan Murat Ertürk; “Uzun İnce Bir Yoldayım” klibi hakkında şu açıklamayı yapıyor: “Murat Beşer demiş, “post-apokaliptik bir senaryonun soundtracki olabilir” diye, çıkış noktamız bir distopya ortamı oldu dolayısıyla… Hayatın kendisi de insanın, umudun neresinden baktığına göre algısında yarattığı distopya ve ütopyaların dengesi gibime geliyor. Şarkının kendisinin çizdiği sınırlar da var tabii (iyi ki var), ancak hikâyelemede zıtlıkları kullanmak neredeyse kaçınılmazdı. Gündüz-gece… Genel bir distopya ortamında, birbirlerini kendi ütopyaları olarak yaratmış iki hayalin hikâyesi. İnsanın hayal gücü, ihtiyaçları doğrultusunda hayallerini mutlaka şekillendiriyor. Varoluşsal yolculuğumuzu bir nebze çekilir kılan da bu sanırım. Yoksa hep bir travma, hep bir yalnızlık… 🙂

Ayrıca Bakınız

Videonun hikâye kısmını çekmek için bize boş, geniş, tercihen yıkık dökük, terk edilmiş yerler gerekiyordu. Daha önceki keşif gezilerimizden hatırladığımız, benzeri mekânları barındıran ve İstanbul’a yakın olan ilk aklımıza gelen yer Çatalca oldu. Çatalca, çekim için çok ilginç ve değişik mekânlara sahip olan bir yer. Orman, deniz, göl, bataklık… ne lazımsa orada. Konu Çatalca olunca tabii hemen sevgili Cihat Güven’i aradık. Kendisi de sağ olsun; gerek mekânları bulmada gerekse de çekim günü bize verdiği destekle her şeyin daha kolay olmasını sağladı. Hikâyenin kalan kısmını da İstanbul’da, Blackout Studio’da çektik.”


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik