Şuan Okunan
Ferdi Özbeğen’i anmak için yapay zekayla klip hazırlandı: #BizSeniÇokSevdik

Ferdi Özbeğen’i anmak için yapay zekayla klip hazırlandı: #BizSeniÇokSevdik

Kurulduğu günden bu yana başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek binlerce gencin hayatına dokunmaya devam eden Türk Eğitim Vakfı (TEV), eğitim dostu kişi ve kurumların destekleriyle her yıl binlerce öğrencinin eğitim yolculuğunu aydınlatıyor.

Türkiye’nin köklü vakıflarından TEV’in bağışçıları arasında, eskimeyen şarkıları, gülümsemesi ve beyefendi kişiliğiyle milyonların gönlüne taht kuran unutulmaz sanatçımız Ferdi Özbeğen de yer alıyor. Vasiyetiyle, tüm mal varlığını ve beyaz piyanosunu TEV’e bağışlayan Özbeğen’in adına açılan burs fonu, öğrencilerin eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor. Usta sanatçının beyaz piyanosu ise Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nde (TEVİTÖL) özel yetenekli gençlerin müzik ve piyano eğitimlerinde kullanılıyor; müzikle ilgilenen, üstün yetenekli birçok gence ilham kaynağı oluyor.

TEV, 17 Ağustos 1941 doğumlu Ferdi Özbeğen’i, yapay zekâyla doğum gününe özel olarak hazırlanan eşsiz video klip ile anarken Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın da “Türk Müziği’nin usta ismi, piyanist ve ses sanatçısı, değerli bağışçımız Ferdi Özbeğen, sadece döneminin değil, tüm zamanların en büyük sanatçılarından biri… Tüm mal varlığını vakfımıza ve ünlü beyaz piyanosunu TEVİTÖL’e emanet eden Ferdi Özbeğen birçok gence ilham ve umut oldu. Gençlerimiz adına ona ne kadar teşekkür etsek az… Onu her zaman sevgi ve saygıyla anmaya, eşsiz sanatını ve ismini daima yaşatmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Ayrıca Bakınız

Klibi izlemek için 👇


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik