Şuan Okunan
Genç Günler Başvuruları Başlıyor

Genç Günler Başvuruları Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, 36 yıldır düzenlediği Genç Günler’in 37.’sinin hazırlıklarına başladı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da konservatuvarlar, tiyatro bölümleri ve üniversitelerin tiyatro kulüpleri hazırladıkları oyunlarla Genç Günler’e başvurabilecek.

26 Nisan’a kadar…

“Daima Genç” ana sloganı ile düzenlenen Genç Günler, 37.’sinde “Daima İleri” mottosuyla düzenlenecek. 26 Nisan’a kadar oyun başvurularının kabul edileceği Genç Günler, bu yıl 6-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Genç Günler Programı, 2 Mayıs tarihinde İBB Şehir Tiyatroları web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Başvuru yapmak isteyen gruplar, www.sehirtiyatrolari.com adresinden başvuru formunu doldurarak gencgunler@ibb.gov.tr mail adresine gönderecek.

Festival program kitapçığının hazırlanmasında kullanılması için, katılımcı grupların afiş, fotoğraf ve video gibi görsel materyalleri de başvuru esnasında paylaşmaları gerekiyor. Bütün materyallerin bir dosya halinde gönderilmesi gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız

Atölye ve söyleşiler…

Genç Günler’de her yıl olduğu gibi alanında deneyimli ve duayen isimlerin katılacağı atölye ve söyleşilerle gençleri dolu dolu bir program bekliyor. Sanatın farklı alanlarında usta isimler tecrübelerini atölyelerde gençlerle paylaşacak. Söyleşilerde başarı hikâyelerini anlatacak.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik