Şuan Okunan
NOTFEST ile Bozcaada’da tiyatro rüzgârları

NOTFEST ile Bozcaada’da tiyatro rüzgârları

Festivalin bu yılki önemli isimleri arasında, Kel Hasan Efendi’nin kavuğunu oyuncu Rasim Öztekin’den devralan Şevket Çoruh’un da oyuncusu olduğu “Bir Baba Hamlet” yer alıyor. Son dönemin yükselen isimlerinden Nezaket Erden de, Latife Tekin’in ‘Sevgili Arsız Ölüm’ kitabından uyarlanan “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” oyunuyla festivalin ikinci günü coşku dolu anlara imza atacak. Berkay Ateş’e 25. Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazandıran, Serkan Salihoğlu’nun yönettiği “Hakikat, Elbet Bir Gün” oyunu ise festivalin son günü seyircisinin karşısında olacak.

BİR TİYATRO SAHNESİ

Üç güne yayılan festivalin tiyatro, atölye, söyleşi ve konser programının yanı sıra deneyim ve atmosfer odaklı pek çok performansa da ev sahipliği yapacak. Kültür ve sanat profesyonellerini, yaratıcılarını, genç yetenekleri ve her yaştan sanatseveri bir araya getirecek olan NOTFEST Bozcaada Tiyatro Festivali sadece sahnede kalmayıp, tüm adaya yayılacak.

Festival, ilk yılında ücretsiz gerçekleştirilecek etkinlikleri ile seyircisine farklı deneyimler sunacak. Festivalin ücretsiz etkinliklerinden “Gün batımında Tiyatro” ile Bozcaada’nın simge yerlerinden Polente Feneri’nde gerçekleşecek ücretsiz performans tiyatroseverleri mutlu edecek.

Ayrıca Bakınız

BİLETLER SATIŞA ÇIKTI

NOTFEST Bozcaada ekibi, konservatuvara hazırlanan öğrencilere eğitim desteği ve konservatuvar okuyan öğrencilere de oyun bileti desteği olarak ayrılacak destek biletlerini de satışa çıkardı. Festivale katılan veya katılamayan her tiyatroseverin katkıda bulunabileceği destek biletlerinden toplanan gelir sahiplerine ulaştırılacak. Kombine, günlük ve destek bilet seçeneğiyle 28 Haziran Pazartesi günü satışa çıkan festival biletlerinden katılımcılar isterlerse 5 Temmuz’a kadar erken dönem bilet indirimlerinden faydalanabilecek. Bozcaada Kalesi’nde sergilenecek oyunlardan atölyelere, ücretsiz etkinliklerin detaylarından festival alanında yapılacak konserlere kadar tüm festival programı çok yakında açıklanacak.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik