Şuan Okunan
NSU Cinayetleri Tiyatro Sahnesinde: Oyun Türkiye’ye Geliyor

NSU Cinayetleri Tiyatro Sahnesinde: Oyun Türkiye’ye Geliyor

Almanya’da NeoNazi Yeraltı örgütü tarafından işlenen seri cinayetleri konu alan “NSU – Almanlar da Kurbanlar Arasında” oyunu, Almanya’deki prömiyerinin ardından Türkiye’ye geliyor. Oyun, 30 Ekim’de İstanbul’da Duru Tiyatro Watergarden Performans Markezi’nde ve 1 Kasım’da Ankara Tatbikat Sahnesi’nde izlenebilecek.

Oyun, Mustafa Avkıran & Övül Avkıran’ın yönetmenliğinde 23 Eylül 2022 tarihinde Ballhaus Prinzenallee’de prömiyerini yapan oyunun metni, Alman-Türk yönetmen ve yazar Tuğsal Moğul tarafından kaleme alındı. Oyunda Freya Kreutzkam, Lukas David Schmidt ve Jonas Broxtermann gibi oyuncular yer alıyor. Gösterinin başarısı, Tagesspiegel’in kültür bölümüne kadar ulaştı, bu nedenle 4 Ocak 2023 tarihinde Tagesspiegel’de NSU tiyatro oyunu hakkında kapsamlı bir makale yayınlandı.

Almanca bilmeyenler için Türkçe altyazıyla sahnelenen “NSU”, Almanya’da gerçekleşen NSU cinayetlerini konu alan bir tiyatro oyunu. Bu trajik cinayetleri sanatsal bir perspektiften ele almayı amaçlayan oyun.Türkçe altyazı ile Almanca sahneleniyor. 


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik