Şuan Okunan
Star Wars temalı metal grubu Glactic Empire İstanbul’a geliyor

Star Wars temalı metal grubu Glactic Empire İstanbul’a geliyor

KüçükÇiftlik Park, 4 Kasım Cumartesi akşamı “Star Wars” temalı enstrümantal heavy metal grubu Galactic Empire’ın KüçükÇiftlik Bahçe’de vereceği konserle bir ilke daha imza atacak. Hem grup üyelerinin hem de dinleyicilerin film serisinden kostümler ve aksesuarlarla katılacağı konserle benzersiz “Star Wars” evreni bu defa şehrin merkezine taşınacak. 

Çok uzun zaman önce değil, çok da uzak olmayan bir galakside… Evrenin daha önce hiç görmediği bir grup, tek bir amaç için kuruldu: Galactic Empire olarak bilinen durdurulamaz bir müzikal “güç” yaratmak… 2015’te Pennsylvania’da kurulan Galactic Empire, efsanevi besteci John Williams’ın “Star Wars” serisi için bestelediği ikonik müzikleri heavy metal tarzında yeniden yorumlayarak, birçok sistemde korkulan, ezici bir müzikal güç yarattı. Performanslarını Darth Vader, Boba Fett, Stormtroopers ve diğer Sith’lerin kostümleriyle sergileyen grup, Cotter Champlin, Erik Ryde, Brett Anspach, Kevin Penny ve Ben Gaines’den oluşuyor. Tekli ve EP’lerin yanı sıra Galactic Empire ve Episode II adlı iki de stüdyo albümü çıkaran Galactic Empire, Mayıs 2023’te yayımladıkları üçüncü albümleri Special Edition’ın ABD turnesinin ardından şimdi de Avrupa turnesini sürdürüyor. 

Yüzdeyüz Müzik katkıları ve URU organizasyonuyla düzenlenen Galactic Empire konseri için biletler Biletix’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik