Şuan Okunan
The Wall Art Gallery “Devingen Karakter” Sergisiyle Sezonu Açıyor

The Wall Art Gallery “Devingen Karakter” Sergisiyle Sezonu Açıyor

The Wall Art Gallery, yeni sanat sezonuna “Devingen Karakter” başlıklı karma sergi ile merhaba diyor. Sergi, adını yaşadığı deneyimlerle birlikte dönüşüme uğrayan öykü karakterleri ile sanatçıların pratiğinde yer yer farklı hal ve biçimlerde sürekli beliren karakterler arasındaki benzerlikten alıyor. Sergi 18 Kasım’a kadar görülebilir.

Küratörlüğünü İpek Yeğinsü’nün üstlendiği sergide Ahmet Aydın Atmaca, Alp İşmen, Başak Doğan Kademoğlu, Baysan Yüksel, Evren Erol, Hemad Javadzade, İlsu Aslan, Khayyam Zidane, Leyla Pekmen, Pınar Birim, Samuel Zealey ve Suzan Batu’nun, resimden seramiğe, heykelden tekstile uzanan farklı tekniklerdeki çalışmaları yer alıyor.

KÜRATÖR METNİ

“Devingen karakter”, deneyimlerinin etkisiyle bir öykünün başından sonuna kadar dönüşüme uğrar. Yeni değerler benimser, yeni bakış açıları edinir ve asla yerinde saymaz. Geçirdiği değişim, onunla özdeşim kuran okuyucuyu da esinler; çünkü her birimiz istikrarın sağladığı güven kadar gelişimin heyecanını da arzularız. Zaten en büyük ikilemlerimiz, alışkanlıklarımızla bizi onlardan vazgeçmeye zorlayan hayallerimiz arasındaki gerilime dayanmaz mı? Sergide, her bir sanatçının pratiğinde zaman zaman tekrar eden ancak asla aynı kalmayan karakterlerle karşılaşırız. İçinde bulundukları durumlar, hatta büründükleri biçimler bile sürekli değişir; her şeye rağmen izleyici, onların hep aynı kişi olduğunu sezinleyecektir. Serüveni boyunca kendine yabancılaşan, belki de kendini isteyerek kaybeden ve defalarca yeniden bulan o devingen karakter, sanatçının ta kendisidir.

Evren Erol

 

Ahmet Aydın Atmaca

 

Ayrıca Bakınız

 

 


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik