Şuan Okunan
Tiyatro Festivali Café Müller ile 25 Ekim’de başlıyor

Tiyatro Festivali Café Müller ile 25 Ekim’de başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 27’ncisi düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Ekim 2023 Çarşamba akşamı saat 21.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde seyircilerle buluşacak olan Café Müller” ile başlayacak. Pina Bausch’un bu ölümsüz başyapıtı, sanatçının topluluğu Tanztheater Wuppertal’ın güncel kadrosu ve ilk günkü çarpıcılığıyla festival kapsamında Türkiye’de ilk kez sahnelenecek. Pedro Almodovar’dan Robert Wilson’a sayısız sanatçıya ve dünyanın dört bir yanında sanatseverlere ilham veren efsanevi koreograf Pina Bausch’un devrimci yaklaşımıyla insan ruhunu okumadaki ustalığını birleştirdiği Café Müller”, arzunun ve yalnızlığın hikâyesini anlatan, sade olduğu kadar çarpıcı bir dans tiyatrosu.

Café Müller” açılış gecesinin hemen ardından, 26 Ekim 2023 Perşembe akşamı saat 19.00’da ve 21.00’de aynı salonda tekrar sahnelenecek. Her üç temsil öncesinde, Wim Wenders’ın “Pina” adlı filmi de Vestel Amfi’de ücretsiz olarak gösterilecek.

27. İstanbul Tiyatro Festivali’nin biletleri passo.com.tr adresinden, Passo mobil uygulaması üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir.

Ayrıca Bakınız

 


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik