Şuan Okunan
Arkadaş Z. Özger’in “Sevdadır”ı Ankara’da

Arkadaş Z. Özger’in “Sevdadır”ı Ankara’da

Altkat Santa Tiyatrosu, Arkadaş Z. Özger’in şiirlerinden uyarladığı “Sevdadır” oyunuyla Ankara’da. Genç yaşında kafasına aldığı darbelerle öldürülen şair Arkadaş Z. Özger şiirlerini özgün bir tarzda yorumlayan “Sevdadır” oyunu, 22 Ekim’de 18.00 ve 20.00’da Ankara izleyicisi ile buluşacak. Yılmaz Güney Sahnesi’nde sahnelenecek olan oyunun biletleri Biletix online bilet platformundan satın alınabiliyor.

İLK KEZ BÜTÜNLÜKLÜ OLARAK SAHNEDE

“Dönüşüm”, “Anne Frank’ın Hatıra Defteri”, “Böyle Buyurdu Zerdüşt” oyunlarıyla bilinen Altkat Sanat Tiyatrosu bir şairin şiirlerini sahneye taşırken şu ifadelere yer veriyor; “Altkat Sanat olarak tüm bu birikimi ve derinliği sahneye taşıyor olmak heyecan verici. Arkadaş Z. Özger şiirleri Türkiye’de ilk kez bütünlüklü olarak tiyatro sahnesine taşınıyor. Bir şiir dinletisinden öte Şiir-Performans olarak yorumlanan oyun yer yer dramatize ediliyor. Altkat Sanat’ın bu yorumu şiirin içindeki dinamik yapının ete kemiğe bürünmesi olarak da görülebilir.”

MÜGE SAUT SÜS VE NEVZAT SÜS ANLAT BİRAZ’DA ANLATMIŞTI

Altkat Sanat’tan yönetmen Nevzat Süs ve Müge Saut Süs, “Sevdadır” oyunu ile ilgili olarak dokuz8TV’de Mustafa Kara’nın sunduğu Anlat Biraz programına konuk olmuş; “Merhaba Canım” adlı Arkadaş Z. Özger belgeselinin yönetmeni Ulaş Tosun ile birlikte Arkadaş Z. Özger’i ve “Sevdadır” oyununu anlatmıştı.

Ayrıca Bakınız

 


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik