Şuan Okunan
Aydın İleri’nin adı Muzaffer İzgü Kütüphanesi’nde yaşayacak

Aydın İleri’nin adı Muzaffer İzgü Kütüphanesi’nde yaşayacak

Koronavirüs nedeniyle 22 Ocak’ta yaşamını yitiren Türk Kütüphaneciler Derneği’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve araştırmacı-yazar Aydın İleri’nin ismi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait Muzaffer İzgü Kütüphanesi’ndeki bir bölüme verildi.

Koronavirüs nedeniyle 22 Ocak’ta yaşamını yitiren Türk Kütüphaneciler Derneği’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve araştırmacı-yazar Aydın İleri’nin ismi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait Muzaffer İzgü Kütüphanesi’ndeki bir bölüme verildi. Konuşmaların ardından; Altay, İmamoğlu, Kılıç, Türk edebiyatının duayen isimlerinden merhum Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü ve geçtiğimiz Ocak ayında Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitiren İBB çalışanı kütüphanecilik bilimi uzmanı Aydın İleri’nin ailesi tarafından kesilen kurdele ile 3 birim, yurttaşların hizmetine girmiş oldu.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Polat, Aydın’ın isminin kütüphanede yaşatılacak olmasına ilişkin; “Bergama’daki görevinin ardından sıkıntılı bir dönem geçiren Aydın İleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlamıştı. Bizim çalışma arkadaşımız olmuştu. Burada Aydın’ın mirasını yaşatmaya, etkinlik ve atölyelerle sürdürmeye çalışmaktan onur duyuyorum” dedi. 22 Ocak’ta, 44 yaşında yaşamını yitiren Aydın İleri aynı zamanda SOL Parti İstanbul İl Örgütü üyesiydi. (Birgün)

Ayrıca Bakınız


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik