Şuan Okunan
Banu Bozdemir’den yeni kitap: Çiya Ülkesine Yolculuk

Banu Bozdemir’den yeni kitap: Çiya Ülkesine Yolculuk

Sinema eleştirmeni çocuk kitapları yazarı Banu Bozdemir’den yeni kitap. Epsilon yayınları etiketiyle çıkan Çiya Ülkesine Yolculuk, leyleklerin göç etmeyi bırakmalarını ve kabilesiyle sıcak bir ülkeye göç etmeyi reddeden Komaçi’nin maceralı, öğretici, keyifli ve çoğalan yolculuğunu anlatıyor.

Kitaplarında doğa, dostluk, bilgelik, yolculuk temalarına ve fantastik öğelere sıkça yer veren Bozdemir, Komaçi’nin Çiya ülkesine yaptığı yolculukta yine doğanın serzenişlerine yer veriyor ve birlikte hareket etmenin birçok soruna çözüm olacağına dikkat çekiyor. Kitabın kapak ve iç resimleri Funda Mengilli tarafından çizildi.

(ARKA KAPAK YAZISI)

Ayrıca Bakınız

“Kabilesiyle sıcak bir ülkeye göç etmeyi reddeden Komaçi, bir gün kulübesinde kitap okurken duyduğu ağlama sesiyle irkilir. Merakla kapıya koşar ama gördüklerine inanamaz. Evin hırkasının cebinde bir bebek kollarını açmış umutla ona gülümsemektedir. Aklında bir dolu soruyla onu alıp içeri girer. Ancak bu karda kışta nasıl geldiğini çözemez. Bu sırada Çiya ülkesindeki bebek taşıma yarışında yolunu kaybeden Benek Kanat, çatıda kendine gelir ve bebeği kaybettiğini düşünür. Bu eğlenceli ve farkındalık dolu hikâyede yer alıp tortilla bebeğin ailesine kavuşmasına yardım edebilirsin. Unutamayacağın bir maceraya atılmaya hazır mısın?”


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik