Şuan Okunan
Antik Yunan mitlerinin yeniden kurgulandığı bir roman: Ariadne

Antik Yunan mitlerinin yeniden kurgulandığı bir roman: Ariadne

Jennifer Saint’in kaleme aldığı, Nilüfer Demirbaş’ın dilimize çevirdiği Ariadne, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde yerini aldı. Romanın yazarı Jennifer Sint, hayatı boyunca Antik Yunan mitolojisine ilgi duydu ve Londra’daki King’s College’da Klasik Çalışmalar Bölümü’nü tamamladı. Okulu bitirdikten sonraki on üç yıl boyunca İngilizce öğretmenliği yaptı. Edebiyata ve yaratıcı yazarlığa olan tutkusunu da öğrencileriyle paylaştı. Ariadne yazarın ilk romanı ve şu anda ikinci romanı için bir başka antik mit üzerinde çalışıyor.

KADERİNİ TANRILARA BIRAKMAYAN PRENSES

Jennifer Saint’in ilk romanı Ariadne’nin tanıtım bülteni şöyle: “Kral Minos’un kızı Giritli Prenses Ariadne, kardeşlerinden çok farklıdır. Dans pistinde şafağı selamlayarak, bakıcısının tanrılar ve kahramanlarla ilgili hikâyelerini dinleyerek büyümüştür. Kaderini tanrılara bırakmayıp kendi elleriyle yazmaya yemin eder.

Ayrıca Bakınız

Sarayın altındaki Labirent’ten kardeşi Minotor’un toynak sesleri yankılanır ve her yıl Atina’dan 14 genç Minotor’un açlığını doyurmak için Girit’e haraç olarak gönderilir. Atinalı Prens Theseus canavarı yok etmek için adaya geldiğinde, Ariadne onun yeşil gözlerinde bir tehdit değil, kaçmak için bir fırsat görür. Tanrıların iradesine karşı gelir, ailesiyle ülkesine ihanet eder ve aşkı için her şeyi riske atar. Ariadne, Theseus’un Minotor’u öldürmesine yardım eder ve bu andan itibaren hikâyesi başlar…”


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik