Şuan Okunan
Beykoz Silolar’da çocuk atölyeleri

Beykoz Silolar’da çocuk atölyeleri

İstanbul’un yeni kültür sanat ve yaşam merkezi Çubuklu Silolar, büyülü ortamında hafta sonu düzenlenen atölye çalışmalarında çocukları ağırlıyor! 8-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik etkinlikler, 23 Mart Cumartesi günü 12.00’de“Yenilenebilir Enerji Atölyesi”, 14.00’te “Çocuklar İçin Astronomi Atölyesi”; 24 Mart Pazar günü 12.00’de “Kumru ve Kikiça – Kâğıt Heykel Atölyesi”, 14.00’te ise “Cam Boncuk Atölyesi” başlıklarıyla gerçekleşecek.

DEVASA BİR KÜLTÜR ALANI

Kaderine terk edilmiş bir miras alanıyken İBB Miras’ın kapsamlı restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarıyla dünya çapında örnek teşkil edecek devasa bir kültür sanat alanına dönüştürülen Çubuklu Silolar, petrol tankerlerinden kültür, sanat ve yaşam merkezine uzanan bir dönüşüm hikâyesiyle yeniden İstanbul’a kazandırıldı. Toplam alanı 20.000 m2’yi bulan, şehrin yeni yıldızı Çubuklu Silolar artık Dijital Sanatlar Müzesi, Doğa ve Bilim Müzesi, atölye, karşılama merkezi, sahne, gökyüzü çayırı, çocuk oyun alanları, kafe ve restoran gibi çok amaçlı birimleriyle İstanbulluları ağırlıyor. Çubuklu Silolar’daki kütüphane ise edebiyat, sanat, tarih gibi alanları kapsayan zengin dermesiyle İstanbullulara hizmet veriyor. Boğaz’ın tüm güzelliklerine hâkim bir manzara eşliğinde kültüre, sanata ve bilime kapı aralayan Çubuklu Silolar, ziyaretçilerini yepyeni bir İstanbul deneyimi yaşamaya davet ediyor.

Şehrin yeni kültür sanat ve yaşam alanı Çubuklu Silolar, hafta sonlarında deneyimli eğitmenlerin yürütücülüğünde çocuklara yönelik atölye çalışmaları da düzenliyor. 8-12 yaş grubuna yönelik atölye çalışmaları 23 Mart 2024 Cumartesi günü saat 12.00’de “Yenilenebilir Enerji Atölyesi”; 14.00’te ise “Çocuklar İçin Astronomi Atölyesi” başlığıyla gerçekleşecek. Çocuklar, 24 Mart 2024 Pazar günü saat 12.00’de “Kumru ve Kikiça – Kâğıt Heykel Atölyesi”nde, 14.00’te ise “Cam Boncuk Atölyesi”nde buluşacaklar.

Ayrıca Bakınız

Kapıları tüm İstanbullulara açık olan Çubuklu Silolar’ın detaylı programı ve İBB Kültür’ün şehrin dört bir yanında düzenlediği tüm etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmak, kentin eğlence rotasını takip etmek için İBB Kültür sosyal medya hesapları ve kultursanat.istanbul adresi takip edilebilir. Çubuklu Silolar’ın etkinlikleri için ücretsiz biletler, İstanbul Senin uygulaması üzerinden temin edilebilir.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik