Şuan Okunan
Çocuklar 20 Mayıs’ta Arter’de Keşfe Çıkıyor

Çocuklar 20 Mayıs’ta Arter’de Keşfe Çıkıyor

Çocukların çeşitli malzeme ve üretim araçlarıyla karşılaşarak kendi eserlerini üretip çağdaş sanatı keşfettikleri atölyeler, Arter Öğrenme Programı kapsamında farklı yaş gruplarına yönelik düzenleniyor. Her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteren atölyeler hem çevrimiçi hem de fiziksel ortamda devam ediyor. “Nasıl Birisin?” başlıklı atölye çalışması, 20 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 11:00’de Arter’in -1. katındaki Atölye mekânında gerçekleşecek. 6–9 yaş aralığındaki çocuklara yönelik atölye, katılımcılarını Eva Koťátková’nın Arter’de devam eden Bir Balıkmışım Bacakları Olan başlıklı kişisel sergisini keşfetmeye davet ediyor. Sanatçının annesi Dana Koťátková ile birlikte ürettiği bez bebeklerden oluşan Farklılıklar Sınıfı (2023) başlıklı eseri inceleyen çocuklar, ardından farklı duruş ve duyguları yansıtan kuklalar üretecekler.

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu atölyelerin biletleri Arter binasının giriş katındaki bilet gişesinden ve arter.org.tr adresi üzerinden temin edilebilir. Atölyelere katılan çocukların birer yetişkin eşlikçisi ise, etkinlik gününde Arter sergilerini ücretsiz ziyaret edebilir; 13:00 ve 15:00’te düzenlenen rehberli turlar için gişeden bilet satın alabilir.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Pazartesi hariç her gün açık olan Arter, Salı-Pazar günleri 11:00-19:00, Perşembe günleri ise 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik