Şuan Okunan
Eksik: Vazgeçmiş Bir Baba, Çabalayan Bir Oğul, Yorgun Bir Sevgili

Eksik: Vazgeçmiş Bir Baba, Çabalayan Bir Oğul, Yorgun Bir Sevgili

Aksel Bonfil’in yazıp yönettiği “Eksik”, annesinin komada olduğunu haber vermek için yanında kız arkadaşıyla birlikte, babasının Datça’daki çiftlik evine giden Metin’in burada yaşadığı yüzleşmeleri, aile içi hesaplaşmaları ve açığa çıkan sırları sahneye taşıyor. “Eksik”, 7 Mart’ta Akatlar Kültür Merkezi’nde, 16 Mart’ta Baba Sahne’de, 19 Mart’ta Fişekhane Ana Sahne’de, 28 Mart’ta ise Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Datça’da hiçliğin ortasında bir çiftlik evi… Vazgeçmiş bir baba, çabalayan bir oğul ve yorgun bir sevgili… Yılın en sıcak günü… Metin, annesinin bir trafik kazası sonucu komada olduğunu haber vermek için babası Kartal’ın yanına, Datça’daki çiftlik evine gelir. Kartal sıcaklardan, Derya telefonun çekmemesinden yakınır. Metin’in ise tek isteği hayatındaki ilişkileri yoluna koymaktır. Yirmi dört saat içinde her şey tepetaklak olur. Geçmişten gelen sırlar, aile içi hesaplaşmalar, gidenler, kalanlar ve zaten hep eksik olanlar… Dramatik ama aynı zamanda komik bir aile olma çabası… Hepimizinki gibi…

Aksel Bonfil’in kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu “Eksik” oyununda, Levent Can, Hande Doğandemir ve Aytaç Şaşmaz birlikte rol alıyor. Yapımcılığını Begüm Ertuğrul’un, uygulayıcı yapımcılığını Omnia’nın üstlendiği oyunun dekor tasarımı Berçin Mayruk’un, ışık tasarımı Alev Topal’ın, müzikleri ise Tayfun Karatekin’in imzasını taşıyor. “Eksik”, KADAR’ın ilk tiyatro oyunu olarak Arkas Holding, Jungle Kreatif, Mey|Diageo, Ares Media, Altınyıldız Classics ve BMS Mobilya’nın kurumsal destekleriyle sahneye konuyor.

Ayrıca Bakınız

Tek perdelik “Eksik”, tüm geliri, deprem bölgesindeki çalışmaları desteklemek amacıyla TEGV’e aktarılan prömiyerinin ardından mart ayında tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek. “Eksik”, 7 Mart 2023 Salı akşamı Akatlar Kültür Merkezi’nde, 16 Mart 2023 Çarşamba akşamı Baba Sahne’de, 19 Mart 2023 Pazar akşamı Fişekhane Ana Sahne’de, 28 Mart 2023 Salı akşamı ise Kozzy Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri Biletix’ten, Biletinial’dan ve babasahne.com’dan temin edilebilir.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik