Şuan Okunan
İKSV’den Deprem Bölgesindeki Müzik Öğrencileri ve Öğretmenleri İçin Enstrüman Desteği

İKSV’den Deprem Bölgesindeki Müzik Öğrencileri ve Öğretmenleri İçin Enstrüman Desteği

İKSV’nin düzenlediği 18 Mart’taki Tamino konseri de dahil olmak üzere 2023 bütçesinden ayrılan kaynak ile deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek için kullanılacak Enstrüman Destek Fonu’nu oluşturuldu. doremusic ve Zuhal Müzik işbirliğiyle ve Pozitif Müzik’in de katkılarıyla hayata geçirilecek fon ile, şubat ayında yaşanan deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman sağlanacak. Başvuruların iki dönemde değerlendirmeye alınacağı fon için son başvuru tarihi 30 Mayıs.

BAŞVURU KOŞULLARI

  • Afet bölgesindeki 11 ilde ikamet eden,
  • Depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan,
  • Bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören,Dep
  • Güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitmen olan,
  • Deprem sırasında bölgede olup şu anda başka okullara nakil olan

tüm öğrenci ve öğretmenler, e-Devlet üzerinden alacakları öğrenci/öğretmen ve ikametgâh belgeleriyle birlikte 30 Mayıs 2023 tarihine kadar İKSV Enstrüman Destek Fonu’na başvurabilir.

Başvuru için bu linke tıklayabilirsiniz.

İKİ DÖNEMDE DEĞERLENDİRİLECEK

Başvurular, iki dönemde değerlendirmeye alınacaktır. 1 Mart-10 Nisan arasında yapılan başvurular için 17 Nisan’dan itibaren, 11 Nisan-30 Mayıs tarihleri arasında yapılan başvurular için 5 Haziran’dan itibaren yanıt verilecektir. Belirtilen dönemlerde yanıt alamayan başvuru sahipleri info@iksv.org adresi üzerinden bilgi talep edebilirler. Karşılıklı görüşmenin ardından olumlu değerlendirilen başvurularda yer alan enstrümanlar, doremusic ve Zuhal Müzik işbirliğiyle tedarik edilecek ve tarafımızca öğrenci ve öğretmenlere ulaştırılacak.

BAŞVURU FORMU VE SIKÇA SORULAN SORULAR

> Başvuru yaparken sorun yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Bu linkte yer alan formu doldurup, e-Devlet üzerinden alacağınız öğrenci ve ikametgâh belgelerinizi de formdaki ilgili yerlere ekleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru sırasında yaşadığınız sorun devam ederse info@iksv.org adresine yazarak İKSV’ye ulaşabilirsiniz.

> Başvuru formunda yer alan son 3 soruyu doldurmalı mıyım?

Başvuru formunda yer alan son üç soru 18 yaşın altındaki başvuru sahiplerinin velilerine/yasal vasilerine yöneliktir.

BAŞVURU KOŞULLARI

> Kendi imkanlarımla bir müzik aleti çalmayı öğreniyordum, enstrümanım depremde zarar gördü. Fondan yararlanabilir miyim?  Resmi bir kurumda müzik öğrencisi veya müzik eğitmeni değilim ancak enstrümanım depremde zarar gördü. Fondan yararlanabilir miyim? Müzik öğrencisi veya eğitmeni değilim. Konservatuvara hazırlık sürecindeyim. Fondan yararlanabilir miyim?

Enstrüman Destek Fonu’yla, öncelikli olarak bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerindeki öğrencileri ile eğitmenlerine ulaşılması hedefleniyor. Fonun kapsamının önümüzdeki günlerde genişlemesi durumunda, öğrenci veya öğretmen olmayıp enstrüman ihtiyacı olan kişilerin başvurularını da değerlendirilebilecek. Gelişmeleri İKSV sosyal medya hesaplarından takip etmek mümkün.

> Güzel sanatlar lisesi veya konservatuvar harici bir müzik eğitim kurumunda çalışıyorum/okuyorum. Fondan yararlanabilir miyim?

Ayrıca Bakınız

Enstrüman Destek Fonu’yla, öncelikli olarak bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerindeki öğrencileri ile eğitmenlerine ulaşılması hedefleniyor, ancak farklı kurum ve kuruluşların desteğiyle fonun kapsamının önümüzdeki günlerde genişletilmesi planlanıyor. Bu linkte yer alan formu doldurup, e-Devlet üzerinden alacağınız ikametgâh belgesiyle başvurunuzu yapabilirsiniz.

FON İÇİN DESTEK

> Fona kişisel olarak destek olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Talebinizi iletişim bilgilerinizle birlikte info@iksv.org adresine e-posta yoluyla iletebilirsiniz.

> Fon için enstrüman bağışı yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Şu anda hem duyurular aracılığıyla başvurular toplanıyor, hemd de bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümleriyle iletişime geçerek ihtiyaçlar belirlenmeye çalışılıyor. Talebinizi, bağışlamak istediğiniz enstrüman türünü ve sayısını iletişim bilgilerinizle birlikte info@iksv.org adresine e-posta yoluyla ilettiğinizde enstrümanlara ihtiyaç olması durumunda sizinle iletişime geçilecektir.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik