Şuan Okunan
İzmir Kitap Fuarı uzun bir aranın ardından 28 Ekim’de başlıyor

İzmir Kitap Fuarı uzun bir aranın ardından 28 Ekim’de başlıyor

İzmir Kitap Fuarı, yayınevleri ve yazarları okuyucu ile buluşturmaya, yayıncılık sektörünü tüm bileşenleri ile bir araya getirmeye hazırlanıyor. Dopdolu etkinlik programıyla İzmir Kitap Fuarı, 28 Ekim – 6 Kasım 2022 tarihlerinde Fuarizmir’de gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ ve SNS Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek İZKİTAP – İzmir Kitap Fuarı, Fuarizmir’de, kitapseverleri tekrar kitaplarla buluşturacak.

İzmir Kitap Fuarı, yazarların kitap tutkunlarının buluşma noktası olacak. Fuar, yazarlarla söyleşiler, imza günleri, paneller, canlı yayınlar ve özel etkinlilerle kentin kültür hayatına hizmet verecek. Yıl içerisinde 30’un üzerinde fuar ve etkinliğe, yerli yabancı binlerce katılımcı ile ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarizmir, 119 bin 400 metrekare açık ve kapalı sergi alanı, seminer salonları, kafe alanları, 2 bin 500 araç kapasiteli ücretsiz otoparkı, servis olanakları ve sahip olduğu pek çok imkân ile 28 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında yayıncılık sektörünün bütün bileşenleri, STK’lar ve kitapseverleri ağırlayacak.

TÜYAP “FUAR YOK” DEMİŞTİ

TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü, İzmir’de bu yıl TÜYAP Kitap Fuarı’nın düzenlenmeyeceğini açıklamış, İZFAŞ’ın fuar takvimi yoğun olduğu için kitap fuarı için uygun bir zaman bulamadıklarını söylemişti. “Biz de istiyorduk, İZFAŞ da istiyordu ama pandeminin etkisi azalınca fuarlar yoğun şekilde yapılmaya başlandı. Fuarlar yapılmaya başlayınca da fuar takvimleri çok sıkıştı. Maalesef bu dönemde İzmir’de kitap fuarı için uygun bir dönem bulamadığımız için 2022 yılında İzmir’de kitap fuarı yapamayacağız. Ama 2023 takvimimize alıyoruz, İZFAŞ ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu yıl olmayacak” diyen Ersözlü, 2023 için çalışmalara başladıklarını duyurmuştu.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik