Şuan Okunan
Karadeniz Ereğli’de festival zamanı: Festival programı açıklandı

Karadeniz Ereğli’de festival zamanı: Festival programı açıklandı

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından 21-22-23-24 Temmuz’da düzenlenecek 22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin programı belli oldu. Halk dansları gösterilerinden karikatür ve resim çalıştaylarına, kitap imza günlerinden spor karşılaşmalarına pek çok renkli etkinliğe ev sahipliği yapacak festivalde, 22 Temmuz akşamı Sefo, Gülşen ve Edis, 23 Temmuz akşamı, Yirmi7, Melek Mosso, Haluk Levent, 24 Temmuz akşamı Madrigal, Koray Avcı ve Yıldız Tilbe sahne alacak.

Kdz. Ereğli’de bu yıl 21-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında 22’ncisi gerçekleştirilecek Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin programı belli oldu. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, tüm Türkiye’yi, sanat, spor, söyleşi, halk dansları, canlı performanslar, kültürel etkinlikler ve müziğin dopdolu yaşanacağı festivale davet etti. Dünya halk dansları örnekleri, cam sanatçıları gösterileri, sokak sanatçıları, karikatür, resim çalıştayları, sergiler, kitap imza günleri, plaj ve spor etkinlikleri, Cehennem Ağzı Mağarası konserleri 4 gün boyunca katılımcılara unutulmaz saatler yaşatacak. Kostümlü Festival Korteji renkli görüntülere sahne olacak. 22 Temmuz akşamı Sefo, Gülşen ve Edis, 23 Temmuz akşamı, Yirmi7, Melek Mosso, Haluk Levent, 24 Temmuz akşamı Madrigal, Koray Avcı ve Yıldız Tilbe sahne alacak. Yurt dışından gelen halk dansları ekipleri, Ereğli’nin farklı noktalarında gösteriler yapacak.

PEK ÇOK FARKLI ETKİNLİK

Karikatürcüler, çizimler yapıp sergi açacak, canlı cam sanatı performansı gerçekleştirilecek. Seramik, dövme sanatçıları plastik sanatlar workshop’ları yapacak. Soğuk heykel gösterileri sahil boyunca sergilenecek. Etkinlikler arasında geleneksel Türk okçuluğu gösterisi de yer alacak. Off-Road araçları, Motosikletliler Kulübü de gösterileriyle festivalin parçası olacak. Tarihi ve turistik yerler gezisi, doğa yürüyüşü, bisiklet turu, Flyboard Gösterisi – Köpük Show, yoga, zumba, deniz voleybolu, Plaj-Kum voleybolu, su sporları gösterisi gibi etkinlikler de festival programında yer alacak.

Ayrıca Bakınız

Festival etkinlikleri kapsamında uçurtma şenliği, tenis turnuvası, yöresel yemekler sunumu, çocuklar için sinema gösterimleri de yapılacak. Cehennemağzı Mağarası etkinlikleri kapsamında TangoNEVA sahne alacak. Ataol Behramoğlu-Haluk Çetin müzik ve şiir dinletisi gerçekleştirilecek. Festival’de ayrıca sürpriz isimlere Sevgi Barış Dostluk Ödülleri verilecek.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik