Şuan Okunan
Kertenkelenin Ardından pek çok kentte izleyicilerle buluşuyor

Kertenkelenin Ardından pek çok kentte izleyicilerle buluşuyor

Onu beklemeyi seviyordum, gelmeyeceğini bilseydim eğer onu sonsuza dek bekleyebilirdim.”

 Tiyatro Mora “Kertenkelenin Ardından” oyunu ile İstanbul’da 18 Mart’ta Klan Sahne ve 22 Mart’ta Apartman Sahne’de olacak. “Kertenkele’nin Ardından”, Kadın Oyunları Festivali kapsamında 25 Mart’ta Ayvalık’ta, 31 Mart’ta Bandırma ve 7 Nisan’da Ankara’da izlemek mümkün. Oyun 15 Nisan günü ise Çanakkale’de “depremzede kız çocukları” yararına sahnelenecek.

Tolgay Hiçyılmaz’ın yazdığı ve Kübra Şafak’ın yönettiği oyunda Merve Conker rol alıyor. Yönetmen Kübra Şafak süreçle ilgili olarak “En başta sıkışmış, toplum normlarına hapsolmuş, kendini yetkin görmeyen bir kadın olarak gördüğümüz karakterin süreç içerisindeki dönüşümü bizi çok heyecanlandırdı. O kadının içinden çıkan güçlü, inanılmaz irade sahibi, yüksek libidolu, sevdiği adamı hapisten çıkarmak için asla pes etmeden çalışan kadın bizi çok etkiledi. Bu kadını seyirciyle paylaşacağımız için de çok heyecanlıyız” diyor.

Oyun, “Bir cinayete karışmadığı, tacize, tecavüze uğramadığı, madalya kazanmadığı, kayınpederiyle kaçmadığı, güzellik yarışmasına katılmadığı, anne olmadığı, büyük ikramiyeyi on ikiden vurmadığı, inekleri sağmadığı, kitap okuduğu, pencereden bakmayı reddedip sokağa çıktığı, herhangi bir ödül almadığı için adı anılmaya değer görülmeyen kadınlara ithaf edilmiş bir oyun” sözleriyle tanıtılıyor.

Kertenkelenin Ardından ”

Yazan: Tolgay Hiçyılmaz

Yöneten: Kübra Şafak

Ayrıca Bakınız

Dekor Tasarım: Kolektif

Işık,Kostüm ve Aksesuar: Kolektif

Afiş Tasarım: Aycan Kızılkaya

Oynayan : Merve Conker


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik