Şuan Okunan
Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu Genco Erkal’la Perde Kapatıyor

Küçükçiftlik Bahçe Tiyatrosu Genco Erkal’la Perde Kapatıyor

Yaz aylarında tiyatrolarla seyircilerini yıldızların altında buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 2023 sezonunda perdelerini Tiyatro HemHâl’in çok konuşulan “N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali?” ve Dostlar Tiyatrosu’nun yeni oyunu “İmparator” ile kapatacak! Hakan Emre Ünal’ın, kurallara karşı gelen, sınırları aşan, tekinsiz ama bir o kadar da sevimli ve özgün bir karaktere hayat verdiği “N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali?”, 16 Ağustos Çarşamba akşamı sahnelenecek. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun bu yılki kapanış oyunu, usta tiyatrocu Genco Erkal’ın 17 Ağustos Perşembe akşamı sahneleyeceği, Etiyopya İmparatoru Haile Selasiye’nin 44 yıl süren saltanatını ve sonunu anlatan “İmparator” olacak. Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun biletleri, biletinial.com’da.

Dördüncü sezonunda da İstanbulluları yaz boyunca KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, tiyatronun iyileştirici gücüyle buluşturan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, 16-17 Ağustos’ta sahnelenecek iki oyunla, bir dahaki yaz tekrar buluşmak üzere perdelerini kapatacak.

16 Ağustos Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda, Tiyatro HemHâl’in dikkat çeken tek kişilik oyunlarından “N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali?” seyirciyle buluşacak. Alis Çalışkan ve Hakan Emre Ünal’ın yazdığı, Ayşe Draz ve Nezaket Erden’in yönettiği oyun, Hakan Emre Ünal’ın etkileyici performansı ve yaratıcı ışık tasarımıyla büyük beğeni topluyor. Bir “kayıp erkek” hikâyesi anlatan “N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali?”nde Yusuf Umut, tanımlayamadığı ama vaz da geçemediği bir özgürlüğün peşinde kendi yolculuğunu anlatıyor. Acaba bu özgürlük, sınırlarından taşan Yusuf Umut’u en sonunda aradığı ortama yakınlaştırabilecek, onu çekyatların, kuralların, sınırların dünyasından kurtarabilecek mi? Ne olacak bu Yusuf Umut’un hali?

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda 2023 sezonunun kapanışını ise 17 Ağustos Perşembe akşamı, Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan “İmparator” oyunuyla tiyatromuzun duayenlerinden Genco Erkal yapacak. Oyunda istihbarat bakanından imparatorun valesine 6 farklı karakterle seyirci karşısına çıkan Erkal, Enes Sarı’yla birlikte rol alıyor. Ryszard Kapuscinski’nin aynı adlı kitabından Colin Teevan’ın uyarladığı “İmparator”u dilimize çeviren Genco Erkal aynı zamanda oyunun dramaturjisini ve yönetmenliğini de üstleniyor. Etiyopya İmparatoru Haile Selassie’nin 44 yıl süren saltanatını, tahttan indirilmesini ve monarşinin sona ermesini konu alan oyunda diktatör ve saray yaşamı, saray hizmetkârları tarafından, onların gözüyle anlatılıyor.

Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla düzenlenen Bahçe Tiyatrosu’nda kapı açılış saati 19.30, oyunların başlama saati ise 21.00. Oyunların biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2023 Programı

Ayrıca Bakınız

16 Ağustos Çarşamba N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali? – Tiyatro HemHâl

17 Ağustos Perşembe İmparator – Dostlar Tiyatrosu


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik