Şuan Okunan
Lara Kamhi’nin Geleceğin Ötesinde Adlı Eserine Kore’de Yoğun İlgi

Lara Kamhi’nin Geleceğin Ötesinde Adlı Eserine Kore’de Yoğun İlgi

Projeleriyle ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi, uluslararası arenalarda eserlerini sergilemeye devam ediyor. Kamhi’nin, son senelerde kendi üretimlerine paralel olarak ilerlettiği sanatsal işbirlikleri kapsamında Koreli sanatçı Daeki Shim ile gerçekleştirdiği ortak çalışması “Geleceğin Ötesinde” eseri, geçtiğimiz günlerde Güney Kore’nin başkenti Seul’de “Şehrin Ötesinde: Kültürel Anıtlar” adlı sergide sanatseverlerle buluştu.

Katılımcı sanatçıların geleceğin kentlerini yorumladığı sergide, Kamhi’nin yazdığı bir gelecek manifestosu doğrultusunda Shim’in tasarladığı eser yoğun ilgi gördü. Dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid’in önemli eserlerinden biri olan Dongdaemun Design Plaza’da sergilenen eseri, sanatseverler galeride ziyaret ederek, galerinin çevresindeki kamusal alanlarda konumlanan ekranlarda izleyerek ya da galerinin önünde fiziksel olarak bulunan bayrağın etrafında özgürce dolaşarak Kamhi ve Shim’in hayal güçlerini deneyimleme şansı buldu.

LARA KAMHİ KİMDİR?

Ayrıca Bakınız

Lara Kamhi, Sorbonne Nouvelle Paris III Üniversitesi’nde Tiyatro, Paris Amerikan Üniversitesi’nde Film üzerine öğrenim gördükten sonra lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon üzerine tamamladı. Yükseköğrenimini 2013’te Slade School of Fine Art’ta (UCL) tamamlayan sanatçı mekâna özgü, sarmal ve sinematik yaklaşımlara odaklanan Prizmaspace adlı bağımsız sanat inisiyatifinin de kurucu-ortaklığını ve yöneticiliğini üstlendi. Kamhi, 2009 yılından bu yana ulusal ve uluslararası galerilerde, müzelerde, festivallerde ve kamusal alanlarda çalışmalarını sergiliyor. Ayrıca müzik video yönetmenliği ve sinematik sanatlara odaklanan sergi kürasyonları gerçekleştiren Kamhi üretimlerini, kurucu ve yöneticisi olduğu Prizma Expanded çatısı altında sürdürüyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik