Şuan Okunan
Laura Margarita “Metamorphosis”le soruyor: Yarattığımız sanat kişisel gelişimimizi nasıl yansıtıyor?

Laura Margarita “Metamorphosis”le soruyor: Yarattığımız sanat kişisel gelişimimizi nasıl yansıtıyor?

Laura Margarita’nın Metamorphosis sergisinde kişisel gelişimimizin dönüştürülmüş bir nesne olarak yaşamlarımız üzerinde nasıl büyük bir etkisi olduğunu gösteriliyor. “Gün geçtikçe değişiyoruz ve bu değişimin bir parçası olduğumuz sürece gerçek benliğimizi bulmayı mutlaka öğrenmeliyiz” diyen sanatçı, “Yarattığımız sanat kişisel gelişimimizi nasıl yansıtıyor? Bir sanatçı ve birey olarak her zaman bir değişim içindeyiz. Hayatlarımız mevsimden mevsime değişir ve gelişir. Misyonumuz bu değişiklikleri yansıtır. Birçoğumuz için sanatımız hayatımızı yansıtır ve çoğu zaman kendimizin daha derin bir uzantısı olarak hareket eder. Sanat yoluyla, dönüşen varlıklarımızın durumunu görsel olarak aktarabiliriz” diyor. Metamorphosis sergisini Aura Art Hub Bebek’te ziyaret etmek mümkün.

Laura Margarita kimdir?

Soyut bir dışavurumcu olarak tanımlayabileceğimiz Laura Margarita, çalışmalarında yeni teknikleri denemekten çekinmiyor. Doğadan ve çeşitli kültürel bölgelerden ilham alan sanatçı, çalışmalarında alçı, kahve, tuz ve kum gibi malzemelerle cesur renkler kullanıyor. Derin renkler ve zengin dokular, Laura’nın sanatsal ifadesinin bir parçası. Renk paletinde çoğunlukla ateş, su ve orman yaprakları gibi doğal unsurlardan ilham alıyor ve hem akrilik hem de yağlı boyalarla çalışıyor. Laura’nın sanatı, benzersiz sanatsal tarzı aracılığıyla bizimle iletişim kuruyor ve her izleyiciyi derinden kişisel bir diyaloga sokuyor.

Bir Çağdaş Sanatçı ve soyut ressam olarak Laura Margarita, New York, Milano ve Karayipler’de geçen yaşamından ilham alıyor. Accademia di Brera’daki klasik eğitiminin ardından Modern Sanat Müzesi’nde (MoMa) ek çalışmalar yaparak eğitimine devam eden Laura’nın çalışmaları New York, Miami, Roma ve Londra’da sergilendi. İlk olarak 2008 yılında İstanbul’u ziyaret eden Laura 2015’ten beri Türkiye’de yaşıyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik