Şuan Okunan
Ödüllü film ‘Çatlak’ ilk kez MUBI’de!

Ödüllü film ‘Çatlak’ ilk kez MUBI’de!

Fikret Reyhan’ın yazıp yönettiği Çatlak, Türkiye’de ilk kez MUBI’de seyirciyle buluşuyor. Gösterildiği her festivalden ödüllerle dönen ve yılın en merak edilen filmlerinden birine dönüşen Çatlak, 25 Aralık Cumartesi günü MUBI’de gösterime girecek. Aynı gece ayrıca, film ekibinin katılımı ve Muammer Brav’ın sunumuyla gerçekleşecek Çevrimiçi Gala da saat 20:00’den itibaren MUBI’nin YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak. İstanbul’da aynı binada birlikte yaşayan bir ailenin, ödenmemiş bir borç üzerinden çatlayan ilişkilerini konu alan filmin ansambl oyuncu kadrosunda, Hakan Salınmış, Hakan Emre Ünal, Tuğçe Yolcu, Süreyya Kilimci, Giray Altınok, Elif Ürse, Mehmet Bilge Aslan, Gülçin Kültür Şahin, Süleyman Karaahmet, Görkem Mertsöz, Emir Ünver, Canan Atalay, Cihat Süvarioğlu ve Taha Bora Elkoca yer alıyor.

ÖDENMEMİŞ BORCUN YARATTIĞI ÇATLAK

2017’de ödüllerle karşılanan Sarı Sıcak ile tanıdığımız yazar ve yönetmen Fikret Reyhan’ın ikinci filmi de olan Çatlak, İstanbul’da aynı binada birlikte yaşayan bir ailenin hikâyesini konu alıyor. Geçmişte ödenmemiş bir borcun aile içinde yarattığı sarsıntıyı tek bir günde anlatan filmin ansambl oyuncu kadrosunda Hakan Salınmış, Hakan Emre Ünal, Tuğçe Yolcu, Süreyya Kilimci, Giray Altınok, Elif Ürse, Mehmet Bilge Aslan, Gülçin Kültür Şahin, Süleyman Karaahmet, Görkem Mertsöz, Emir Ünver, Canan Atalay, Cihat Süvarioğlu ve Taha Bora Elkoca yer alıyor.

12 ÖDÜLLÜ FİLM

En son geçtiğimiz hafta, 10. Malatya Film Festivali’nde En İyi Film seçilen ve En İyi Senaryo ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin yanı sıra Sinema Yazarları Derneği tarafından verilen SİYAD En İyi Film Ödülü’nü de kazanan Çatlak; 32. Ankara Film Festivali’nde En İyi Yönetmen, SİYAD En İyi Film ödüllerini almış, 40. İstanbul Film Festivali’nde de En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve FIPRESCI ödüllerinin sahibi olmuştu. Fikret Reyhan’a bu yıl Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nde KAV Yılın Yönetmeni Ödülü’nü de getiren film, geçen yıl 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’ne değer görülmüş ve beş kadın oyuncusuna birden En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandırmıştı.

Ayrıca Bakınız

Kurgusunu da Fikret Reyhan’ın yaptığı filmin görüntü yönetmenliğini Márton Miklauzic, yardımcı yönetmenliğini Serap Aydoğan, sanat yönetmenliğini Meral Aktan, ses tasarımı ve miksajını Serdar Öngören ve rengini Jano Fekete üstleniyor. Ragıp Türk’ün yürütücü yapımcılığı ve Seda Turan’ın uygulayıcı yapımcılığında gerçekleşen Çatlak, Türkiye’de ilk kez 25 Aralık 2021 tarihinden itibaren MUBI’de seyirciyle buluşuyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik