Şuan Okunan
Vazgeçmiş bir yazar, yayınlanmamış bir roman: Otelde

Vazgeçmiş bir yazar, yayınlanmamış bir roman: Otelde

Yıldırım Fikret Urağ’ın yazdığı, yönettiği ve oynadığı, Okan Bayülgen’in ise vazgeçmiş bir yazarı canlandırdığı “Otelde”, 14 Mart ‘ta prömiyer yapıyor. Fişekhane’de yapılacak prömiyerin ardından oyun 15 Mart’ta aynı sahnede izleyici ile buluşacak. Oyun 20 ve 21 Mart Günleri ise Karşıyaka Tiyatro Festivali kapsamında İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda olacak.

Yeni bir hayat arayan güzel bir kadın ve vazgeçmiş bir yazarın hikâyesinin anlatıldığı 2 perdelik heyecanlı ve gizemli oyunda Ebru Unurtan, Okan Bayülgen, Yıldırım Fikret Urağ bir araya geliyor.

16+ olarak sahnelenecek olan 100 dakikalık oyunun tanıtım metninde şu alıntı  yer alıyor:

“Beyefendi sizi anlıyorum. Haklısınız. Burası bir otel odası bu da bir yatak, yataktaki de karınız. Tabii tüm bunlar birçok ahlak dışı çağrışımlara neden oluyor. Ancak bilmenizi isterim ki biz karınızla bütün gece boyunca kim olduğumuzu ve buraya nasıl geldiğimizi anlamaya çalıştık. İnanın başka hiçbir şey yapmaya fırsat bulamadık.”

“Peki, sana bir rol verip oynamaya zorlarsam oynar mısın o rolü, yalnızca beni sevdiğin için?” Bize biçilen roller, aslında oynamak istediklerimiz ve başka rollere bürünerek hayattan kaçışımız… Öyleyse doğal değil mi hep oyunla gerçeği birbirine karıştırmamız?”

Detaylı bilgi ve bilet almak için

“OTELDE”

Yazan – Yöneten: Yıldırım Fikret Urağ

Dekor-Kostüm Tasarımı: Hüseyin Çamur

Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan

Aikido Eğitmeni: Atakan Utku

Fotoğraf: Banu Kaplancalı

Afiş Tasarımı: Sinan Aksu

Yönetmen Yardımcısı: Nihal Usanmaz

Ayrıca Bakınız

Reji Asistanları: Ayyüce Kar, Dilay Yıldız, Ferdi Taşkın

Oyuncular: Ebru Unurtan, Okan Bayülgen, Yıldırım Fikret Urağ

FİŞEKHANE HAKKINDA

İstanbul’un yeni kültür, sanat, eğlence ve yaşam merkezi Fişekhane, 170 yıllık tarihi dokusuyla şehrin buluşma noktası. Fişek Fabrikası, diğer adıyla Fişekhane, savaşlarla dolu bir dönem olan 19. yüzyılın ilk yarısında, Osmanlı Devleti’nin ve ordusunun modernleşme çabalarının göstergelerinden biri olan “Zeytinburnu Fabrika-i Hümayun” bünyesindeki önemli yapılardan biri olma niteliğini taşıyor.

Endüstriyel kimliğiyle kentin geçmişinde çok özel bir yere sahip olan ve yüzyılı aşkın süredir kamunun kullanımına kapalı kalan bu tarihi yapı, dünya standartlarında bir restorasyon çalışması ile yeniden yaşama kazandırıldı. Özgünlüğü korunarak, büyük bir hassasiyetle restore edilen ve günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda yeniden tasarlanan Fişekhane, 19. yüzyıl mimarisinden izler taşıyan tarihi atmosferiyle, ziyaretçilerini büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Fişekhane, 417 kişilik ana sahnesi, 220 kişilik ikinci sahnesi, 100 kişilik Black Box alternatif sahnesi, toplam 671 kişilik sinema salonları ve Contemporary İstanbul Vakfı etkinlikleri ve galeri alanlarıyla kültür ve sanatın tüm alanlarını sunuyor.  Konser etkinlikleri,  ayrıca sokakları, açık alanları ve dünya mutfağının eşsiz tatlarına sahip şef restoranlarında, festivaller ve etkinlikler ile Fişekhane, kültür-sanat, gastronomi ve hayata değer katan etkinlikleri tek çatı altında topluyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik