Şuan Okunan
Özel gereksinimli bireyler Açık Hava Sineması’nda Tosun Paşa filmini izledi

Özel gereksinimli bireyler Açık Hava Sineması’nda Tosun Paşa filmini izledi

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Yaşam Parkı’nı özel gereksinimli bireyler için açık hava sinemasına çevirdi. Özel gereksinimli bireyler açık havada ‘Tosun Paşa’ filmini izledi. Sağlık İşleri Dairesi Engelliler Şube Müdürü Abdullah Gerboğa, yaz aylarında açık havada etkinliklere ağırlık verdiklerini belirterek, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte havanın geç kararmasını fırsat bilerek, etkinliklerimizi havanın daha serin olduğu saatlere kaydırdık. Parkımızda sinema dışında farklı etkinliklerimiz de oluyor. Sokak oyunları, su savaşı, kutu oyunları, bocce gibi farklı etkinliklerimiz oluyor. Amacımız engelli bireylerin sosyalleşmesini sağlamak ve rahat zaman geçirebilecekleri bir ortam oluşturmak. Engelsiz Yaşam Parkı’ndaki etkinliklerimiz haftanın 7 günü, sabah 8’den akşam saat 10’a kadar devam ediyor. Cuma, cumartesi, pazar günleri açık hava sinemamız, diğer günlerde farklı etkinliklerimiz var. Yaz ayları boyunca bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Özel gereksinimli çocuğunu açık hava sinemasına getiren Berrin Tulumbacı, yapılan etkinliklerin çocukları mutlu ettiğini anlatarak, “Muhteşem bir şey. Çocuklar o kadar mutlu ki anlatamam size. Gündüz hava çok sıcak, akşam çok güzel oluyor. Çocuklar mutlu. Bir de bizler akşam çıkmayız dışarıya, ama bu vesileyle akşam çıkmak bambaşka bir duygu” diye konuştu.

Ayrıca Bakınız

Birbirinden farklı ve kaliteli etkinlikler yapıldığına vurgu yapan Tulumbacı, “O kadar güzel ki her şey. Gündüz aktivite, öğlen aktivite, akşam sinema. Çocuklar yemek yiyor, havuza giriyor. Her türlü şey var. Bocce’den tutun halk oyunlarına, dramadan tutun annelere yönelik makrome kursuna kadar bir sürü şey var. Ben çocuğuma yetişemiyorum, o derece güzel. Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Hiç kimsenin, şu ana kadar yapamadığı bir şeyi yapıyor Vahap Başkanım” dedi.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik