Şuan Okunan
Ses Tiyatrosu ve Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu Üzerine Bellek Oyunları

Ses Tiyatrosu ve Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu Üzerine Bellek Oyunları

Kent belleğine katkıda bulunmak ve tiyatroda kuşaklararası iletişimi güçlendirmek amacıyla yola çıkılan bu  iki farklı performansta, toplam 8 farklı  kısa oyun sergilenecek. Ayrıca, katılımcılarla interaktif bir hafıza denemesi de yapılacak.

21 Kasım Pazartesi saat 16.00’da  Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda Nedim Saban’ın yazıp yönettiği ve Bülent Seyran ile Temmuz Uğur Yıldız’ın oynadığı Oyuncu Koçu, Feyza Özgen Şeker’in yazdığı, yönettiği ve Emel Akalın’ın oynadığı Kapalı Gişe, Nedim Saban’ın tasarladığı ve Nişantaşı Üniversitesi Konservatuvar Sahne Sanatları  Bölümü 2. sınıf öğrencilerinden Muratcan Akbaba, Hande Aker,  Zeynep Aksünger,  Mert Ahmet Batur, Rasim Çetin, Berat Dabanıuzun,  Burak Diner, Pelin Eren, Zeynep Erkek, Mertcan Küçük,  Barış Şit, Ferhat Teymur, Hatice Turhan’ın rol aldığı Muhsin Ertuğrul Bellek  Oyunları sahnelenecek.

22 Kasım Salı saat 16.00’da Beyoğlu Ses Tiyatrosu’nda ise Nedim Saban’ın yazıp yönettiği  ve Çiçek Dilligil ile Aslınur Sarıca’nın oynadığı Araf, Dr.Ziyad Guluzade’nin yazıp, Dr.Kerim Emre Özerden’in yönettiği, Özge Özel, Erdem Kahraman, Kerim Emre Özerden’in rol aldığı Hikaye Satıcısı, Nedim Saban’ın yazıp, Erdinç Doğancı’nın yönettiği ve Birben Akbulut, Pelin Eren, Rasim Çetin’in rol aldığı İkiz, Feyza Özgen Şeker’in yazıp yönettiği ve Emel Akalın’ın rol aldığı Gişecinin Sesi ve Nedim Saban’ın öğrencileriyle beraber geliştirdiği Ses 1885 Bellek Oyunları sahnelenecek. Ayrıca, Cengiz Tünay’ın Ses Tiyatrosu üzerine hazırladığı ve bugüne kadar gösterime girmeyen belgeselinden de bazı bölümler gösterilecek. (Tiyatro… Tiyatro… Dergisi)

Tiyatrokare’den Kent Hafızası üzerine bir çalışma 

21 Kasım Pazartesi 16.00 Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu

Ayrıca Bakınız

22 Kasım Salı 16.00 Ses Tiyatrosu

Gösteriler ücretsiz olup www.tiyatro.iksv.org üzerinden rezervasyon yapılması gerekmektedir.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik