Şuan Okunan
“Stiletto” Güney Kore’de de yürüyor

“Stiletto” Güney Kore’de de yürüyor

Can Merdan Doğan’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Erkan Taşkıran’ın üstlendiği “Stiletto” filmi, Londra ve Antalya film festivallerinden sonra Güney Kore’nin başkenti Seul şehrinde düzenlenen 19. GwangHwaMun Kısa Film Festivali’ne de seçildi. Güney Kore’nin ilk ve en büyük kısa film festivali olan ve bu yıl 14-19 Ekim tarihlerinde 19.su gerçekleşecek GwangHwaMun’un Uluslararası Yarışması’nda gösterilecek film, Asya prömiyerini yapacağı festivalde Büyük Ödül için yarışacak.

TAKSİ ŞOFÖRÜ HASANIN YAŞADIKLARI

“Stiletto” seyirciyle ilk kez 5 Ekim Salı akşamı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde buluşurken, uluslararası prömiyerini de 6-17 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 65. BFI Londra Film Festivali’nde yapacak. Arzuları ve toplum değerleri arasında seçim yapmaya zorlanan taksi şoförü Hasan’ın yaşadıklarını anlatan kara komedi türündeki filmde, Murat Kılıç ve Nihal Yalçın başrolleri paylaşıyor. Görüntü yönetmenliğini Fırat Lita Sözbir’in üstlendiği filmin kurgusunu Çisem Baydar, sanat yönetmenliğini Elif Taşçıoğlu, kostüm tasarımını ve uygulayıcı yapımcılığını Selda Durna yaptı. Müzikleri Londra merkezli genç müzisyen Uran Apak’ın imzasını taşıyan “Stiletto”nun posterini de Kutlay Sındırgı tasarladı.

KUİR İHTİMALLER, NEŞE VE HOŞGÖRÜ

Can Merdan Doğan’ın ilk filmi de olan “Stiletto”, arzuları ve toplum değerleri arasında seçim yapmaya zorlanan taksi şoförü Hasan’ın yaşadıklarını anlatıyor. Geceleri taksicilik yapan 45 yaşındaki Hasan’ın sabah eve dönerken stiletto (ince uçlu yüksek topuklu ayakkabı) giymiş genç bir kadın görmesi ve uyanan arzularının peşinde giderken eşi Aysel ve oğullarıyla birlikte yaşadığı çatışmayı konu alan film, kuir ihtimallerin, neşenin ve hoşgörünün peşinde ters köşelerle dolu bir hikâye kurguluyor. Filmde Hasan rolünü Murat Kılıç canlandırıyor. Aysel rolünde ise Nihal Yalçın’ı izliyoruz. “Stiletto”nun görüntü yönetmenliğini Fırat Lita Sözbir üstlenirken; kurgusunu Çisem Baydar, sanat yönetmenliğini Elif Taşçıoğlu, kostüm tasarımını ve uygulayıcı yapımcılığını ise Selda Durna yaptı. Filmin özgün müziklerinde genç müzisyen Uran Apak’ın imzası bulunurken posterini de Kutlay Sındırgı tasarladı. Can Merdan Doğan’ın yönettiği “Stiletto” ile ilgili gelişmeleri filmin resmî Facebook ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik