Şuan Okunan
TEV, Zeki Müren’i Yapay Zeka Klibiyle Andı

TEV, Zeki Müren’i Yapay Zeka Klibiyle Andı

Türk Eğitim Vakfı (TEV), vakfın bağışçılarından olan Zeki Müren’i 92. doğumgününde bir yapay zekâ projesiyle anıyor! Unutulmaz sanatçının yapay zekâyla hazırlanan fotoğrafları, Rüyalarda Buluşuruz şarkısının sözleri eşliğinde video haline getirildi. Video , usta sanatçının doğumgünü için #BuŞarkıylaKavuşuruz etiketiyle sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Ülkemizin en sevilen ve değerli sanatçılarından Zeki Müren de, Türkiye’nin köklü vakıflarından TEV’in bağışçıları arasında yer alıyor. Henüz hayattayken mal varlığını Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan sanat güneşimizin vefatının ardından oluşturulan TEV Zeki Müren Burs Fonu’ndan bugüne kadar Türkiye genelinde 4.000’in üzerinde burs imkânı sağlandı.

TEV, 6 Aralık 1931 doğumlu Zeki Müren’i, doğumgününe özel olarak yapay zekâyla hazırlanan eşsiz video kliple anarken Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın da “Türk müziğinin unutulmaz ismi, kıymetli bağışçımız Zeki Müren’i 92. yaş gününde sevgi ve saygıyla anıyoruz. O, sadece müziğiyle değil, aynı zamanda ülkemizin gençlerine, eğitime verdiği desteklerle hafızalarımızda yaşayan bir sanat ikonudur. İlham ve umut olduğu gençlerimiz adına ona ne kadar teşekkür etsek az… Eşsiz müziğini her duyduğumuzda gönlümüzde kavuştuğumuz Sanat Güneşimiz Zeki
Müren’i sevgi ve saygıyla anmaya, benzersiz sanatını ve ismini daima yaşatmaya devam edeceğiz,” diye konuştu.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik