Şuan Okunan
Think House: Çocuklar İçin Gölgelerle Oyun Atölyesi

Think House: Çocuklar İçin Gölgelerle Oyun Atölyesi

Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli paydalarından biri olan gölge oyununu çocuklarla buluşturan Gölgelerle Oyun Atölyesi, THINK House‘da çocuklarla buluşuyor. Eğitmenliğini Nazan Demir’in üstlendiği Gölgelerle Oyun Atölyesi, çocukların oluşturacakları hikâyelerle yola çıkacak. Hikâye kahramanlarının tasvirlerini el işi çalışmalarıyla yapan çocuklar daha sonra, tasvirleri beyaz perde ve gölgeyle buluşturarak bir gösteri yapacaklar. Gölgelerle Oyun Atölyesi, çocukları gölge oyunuyla tanıştırmanın yanı sıra onlara öykü oluşturma becerisi, öykü yapısını analiz etme, ifade biçimlerini deneyimleme, grupla çalışma, el işi becerisi, sahne deneyimi gibi kazanımlar sağlamayı hedefliyor.

25 Mart 2023 Cumartesi günü 15.00-17.00 saatleri arasında THINK House’ta 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleşecek Gölgelerle Oyun Atölyesi’nin biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

THINK HOUSE HAKKINDA

THINK House şehrin merkezinde, sahne, atölye ve co-working (ortak çalışma) olmak üzere üç faaliyet alanında sanatseverlerle buluşuyor. Türkiye’de ilk kez psikofelsefe atölyeleri başlatarak kaydadeğer bir kültür hareketine imza atan THINK House, felsefe, edebiyat ve psikoloji dünyasını sahiplenen programlarını, klasik atölye anlayışından çıkararak birer sosyo-gösteriye dönüştürüyor. Tümü Türkiye’de ilk kez yapılıyor. THINK House’un yaratıcı ofisi, etkinlik zamanı dışında bir co-working (ortak çalışma) alanı olarak kullanılıyor. Sessiz, sakin bir çalışma alanı arayanlar için en iyi alternatifi sunuyor.

Ayrıca Bakınız

NAZAN DEMİR HAKKINDA

Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu. Michael Chekhov Europe Training The Art of Acting eğitimini tamamladı. Matteo Destro’dan Lecoq Pedagojisi üzerine, Şiirsel Komedi Maske ve Koro eğitimlerini tamamladı. Shanghai Theatre Acedemy’nin Application of the Body Language-Meng Zhenyu eğitimine katıldı.  Beş Sevim Apartmanı, Büyük Romulus, Herkes Mi Hırsız, Mutfak gibi oyunlarda rol aldı. Dulda Tiyatro’yu kurdu.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik