Şuan Okunan
Ülkü Ocakları başkanı dilekçe verdi, İlkay Akkaya konseri yasaklandı

Ülkü Ocakları başkanı dilekçe verdi, İlkay Akkaya konseri yasaklandı

Sanatçı İlkay Akkaya’nın Bursa’nın Nilüfer ilçesinde vereceği konserin Bursa Valiliği’ne ‘Ülkü Ocakları Başkanı’ imzasıyla sunulan dilekçe nedeniyle yasaklandığı ortaya çıktı.
Türkiye’de pandemi tedbirleri kaldırılmasına rağmen süren müzik yasaklarının ardından konser ve festivallerin iptal edilmedi toplumda endişelere neden oldu.

Sanatçı İlkay Akkaya da konserlerine yasak getirilen isimler arasında yer aldı. İlkay Akkaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 31 Ekim’de düzenlenen konserinin yasaklanmasına neden olan dilekçeyi paylaştı.

“NASIL DA ZAVALLI BİR DURUM”

İlkay Akkaya, “Bu dilekçeye istinaden konser yasaklamak nasıl da zavallı bir durum” ifadelerini kullandı.
Sanatçı İlkay Akkaya’nın paylaştığı ve Bursa Valiliği’ne Nilüfer Ülkü Ocakları Başkanı ismiyle sunulan dilekçede, “Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı olarak Nilüfer İlçemizde 31.10.2022 tarihinde düzenlenecek sözde sanatçı İlkay Akkaya’nın konserinin iptalini talep ediyoruz. Adı anılan bu sanatçı terör örgütünün propagandasını yapmakta, terör örgütü liderinin fotoğrafının altında poz vermekte, öldürülen terör örgütü mensuplarının resimlerini paylaşarak anmaktadır. Ceyhan ilçesinde gerçekleşecek konseri, Mardin ve Mersin konserleri ilgili kaymakamlık ve valilik tarafından iptal edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca Bakınız

‘Nilüfer Ülkü Ocakları’ başkanı imzalı dilekçede konserin yasaklanması talep edilirken valiliğin bu isteği kabul ettiği görüldü.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik