Şuan Okunan
Unutmak/Hatırlamak Sergisi Antalya Edebiyat Günleri’nde

Unutmak/Hatırlamak Sergisi Antalya Edebiyat Günleri’nde

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği ve öykü dalında yılın en iyilerini belirlediği Antalya Edebiyat Günleri başladı. 20 Kasım’a kadar devam edecek Antalya Edebiyat Günleri, bu yıl ‘Unutmak/Hatırlamak’ teması üzerinden gerçekleşirken, aynı temayı taşıyan resim sergisi de Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde açıldı.

Açılışa, Belediye Başkanvekili Hüseyin Sarı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal ve etkinlik için Antalya’da bulunan edebiyat dünyasının önemli isimleri katıldı.

Açılışta konuşan Başkanvekili Sarı, Antalya Edebiyat Günleri yolculuğunun, 7 yıl önce “Çağdaş ve yaşanabilir bir kentin sakinlerine ve konuklarına zengin bir edebiyat ortamı da sunmalıdır” denilerek başladığını söyledi. Amaçlarının Antalya’nın edebiyatta daha fazla yer almasını sağlamak olduğunu dile getiren Sarı, “Bugün bu hedefe yaklaşmış olmanın kıvancını yaşıyoruz” dedi.

Ayrıca Bakınız

Konuşmaların ardından küratörlüğünü İbrahim Karaoğlu, koordinatörlüğünü Dilan Kaya’nın yaptığı ve 17 sanatçının çalışmalarından oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik