Şuan Okunan
Yılın iddialı filmi Paranoya’nın kadrosu belli oldu

Yılın iddialı filmi Paranoya’nın kadrosu belli oldu

Hem güldüren hem düşündüren hikâyesi ve oyuncu kadrosuyla adından söz ettirecek olan “Paranoya” filminin kadrosu tamamlandı.

Önümüzdeki aylarda çekimlerine başlanacak olan filmin başrollerinde Onur Buldu, Ege Kökenli ve Bülent Şakrak yer alıyor. Paranoya; Füsun Demirel, Cihat Tamer, Hüseyin Avni Danyal, Ayşen İnci, Osman Alkaş, Metin Yıldız, Canan Atalay, Adem Yılmaz, Ebru Şam gibi birbirinden ünlü isimlerden oluşan dev bir kadroya sahip.

Paranoya filmi; üniversite öğrencisiyken yazdığı bir şiir yüzünden hapse atılan, hapisteyken babasının cenazesine katılamamasından dolayı paranoyası başlayan Muntazam (Onur Buldu) adlı bir gazetecinin başından geçenleri konu alıyor. Film, yıllar sonra paranoyası nükseden Muntazam’ın başına açtığı tuhaf ve komik işleri eğlenceli bir dille ele alırken Türkiye’nin yakın geçmişine, bugününe ve toplumun psikolojik yapısına da ayna tutuyor.

Komedi ve dramı harmanlayan Paranoya’nın yönetmen koltuğunda Cengiz Özkarabekir oturuyor. Yapımcılığını D Sinema’nın, senaristliğini Kubilay Zerener’in üstlendiği filmin senaryo danışmanlığını ise Ahmet Ümit, Mehmet Çağçağ ve Dr. Samuray Özdemir yapıyor. Çekimleri İstanbul ve Lüleburgaz’da gerçekleştirilecek olan iddialı filmin, sonbahar aylarında vizyona girmesi planlanıyor.

 

Ayrıca Bakınız

 

 


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik