Şuan Okunan
“Yüksek İrtifada”da son dakika ayrılığı: Ekip Tümden Bıraktı, Prömiyer İptal

“Yüksek İrtifada”da son dakika ayrılığı: Ekip Tümden Bıraktı, Prömiyer İptal

Yapımcılığını “Tiyatro Diba”nın, yönetmenliğini ise Kumbaracı50 Genel Koordinatörü Gülhan Kadim’in yaptığı “Yüksek İrtifada” oyunu son anda iptal oldu. “Oyun 15 Ocak’ta prömiyer yapmayacak” diyerek kesin bir dil kullanan Gülhan Kadim, oyunun yönetmenliğinden ayrıldığını, Mahin Sadri’nin “Hamhavayi” adlı oyunundan oluşturduğu sahneleme metninin haklarının da kendisinde saklı olduğunu vurguladı.

Sosyal medya hesabından yönetmenlikten ayrılma kararını duyuran Gülhan Kadim, oyunun ekibinde yer alan Sanem Öge, İlkay Bilgiç, Ayşegül Uraz, Onur Erdemir, Başak Özdoğan, Müjde Başkale ve Alev Topal’a teşekkür etti, bu isimlerin de kendisiyle birlikte projeden ayrıldığını açıkladı.

Gülhan Kadim

AYRILIK BİLET SATIŞ SİTELERİNE YANSIDI; KÜNYELER DEĞİŞTİ

“Yüksek İrtifada” oyununun 15 Ocak akşamı saat 20.30’da Boa Sahne’de prömiyer yapacağı açıklanmıştı. Biletinial sitesi gelişme üzerine oyunun sayfasında bilet satışını durdurdu ve tarih belirtmeden “Çok yakında” ibaresine yer verdi. Aynı şekilde Bahçe Galata da, 22 Ocak’taki oyun için sitesine “İPTAL/ERTELEME” ibaresini koydu. Tiyatrolar.com da ilgili sayfada oyunun iptal edildiği notuna yer verdi. Tiyatrolar.com ayrıca yönetmen Gülhan Kadim, oyuncular ve tasarımcıların bilgilerini de sayfasından kaldırdı. Künyede oyunun yazarı, çevirmeni ve oyuncu olarak da sadece yine çevirmen Farnaz Mahmoudinobar’ın ismine yer verdi.

Ayrıca Bakınız

“YÜKSEK İRTİFADA YÜRÜMEK”

“Yüksek İrtifada” oyunu İranlı üç kadının, 1980 sonrası sosyal hayatı da fonuna alarak evrensel hikayeler anlatıyor ve gerçek hayat hikayelerine dayanıyordu. Oyunun tanıtımı şöyleydi: “İran – Irak savaşında ölen ve ulusal bir kahraman kabul edilen bir pilotun eşi, ünlü bir futbolcunun metresi olan genç bir kadın ve İranlı başarılı bir dağcı. Zamandan ve mekandan bağımsızlaşan, yeni bir zamana birlikte taşınan, yerle gök arasına emanet edilen bu hikayeler yüksek irtifada kesişiyor. Yüksek irtifada yürümek yerde yürümekle aynı değil”.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik