Şuan Okunan
2024 macera öykülerinin yılı olacak!  

2024 macera öykülerinin yılı olacak!  

Günışığı Kitaplığı tarafından düzenlenen yarışmaya son başvuru tarihi 29 Mayıs 2024. Proje Başkanı Dr. Müren Beykan, “Gündeliğin tekdüzeliğinden uzaklaşıp, merak ve heyecan peşinde hayaller kuracak genç öykücüler arıyoruz,” diyor. “Uzaklara yolculuk, alışılmadık coğrafyalarda tehlike aramak şart değil. Okul bahçesi, babaanne evi, komşunun kütüphanesi ya da mahallenin tiyatro salonu en eğlenceli maceraların kurgulanabileceği eşsiz birer mekân olabilir. Aslında, macera yanı başımızda.”

14 yıldır Türkiye’nin genç öykü hafızası haline gelen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda yine edebiyatımızın tanınmış isimleri görev alıyor: Doğu Yücel, İrem Uşar, Mehmet Erkurt, Sevin Okyay ve Dr. Müren Beykan.

Bugüne dek binlerce gencin katıldığı yarışma, usta öykücü Zeynep Cemali’nin anısını yaşatmak amacıyla her yıl kitaplarından seçilen bir cümlenin kılavuzluk ettiği farklı bir temayı işliyor. 2024 öykülerinin kılavuz cümlesi, Zeynep Cemali’nin Çılgın Babam kitabından: “Önümde uzun bir yol vardı.”

Ayrıca Bakınız

Yarışmanın ödül töreni 2024 sonbaharında, 17. Eğitimde Edebiyat Semineri’nde düzenlenecek. Ödüle değer görülen ve dikkati çeken öyküler, Zeynep Cemali Öykü Yarışması Ödüllü Öyküler Kitapçığı 2024’te yayımlanacak. 2024 Katılım Koşulları, ayrıntılı bilgi ve yarışma broşürü için: gunisigikitapligi.com


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik