Şuan Okunan
Adalar’da caz melodileri yükseldi

Adalar’da caz melodileri yükseldi

“Her yerde, herkes için sanat” mottosuyla yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Adalar’da Caz”, 27-30 Haziran 2024 tarihlerinde bir kez daha İstanbullulara unutulmaz bir festival yaşattı.

Büyükada Taş Mektep ve Atatürk Meydanı, Heybeliada Pazar Yeri, Burgazada Eski İskele Meydanı ve Kınalıada İskele Meydanı’nın yanı sıra Kadıköy, Kabataş ve Bostancı’da bulunan Adalar vapur iskelelerinde gerçekleşen konserlerde birbirinden güçlü isimler “Adalar’da Caz”a konuk oldu. Festival kapsamında Sarp Maden, İsmail Tunçbilek, Elif Çağlar Jazz&Groove, Afroloji, ArtoTunçboyacıyan 1 To 3, Mustafa İpekçioğlu Miquartet, What Da Funk, İlhan Erşahin, Duende – Erdem Sökmen & Nağme Yarkın & Hasan Meten, Deli Bakkal ve Alice Francis, Büyükada’da dinleyicilerle buluştu. Burgazada’da Barış Doğukan Yazıcı Quartet, Korhan Futacı, Can Su Aslan ve Manuş-u Âlâ’nın; Heybeliada’da Onur Ataman Trio, Şenova Ülker Quartet, Baturay Yarkın Trio Feat. Nağme Yarkın ve Ateş Tezer Trio’nun sahne aldığı festivalde Kınalıada sahnesinin konukları ise Çağıl Kaya, İmer Demirer Quartet, Tolga Şanlı Power Trio ve KAPIKO oldu.

Adalar vapur iskelelerinde gerçekleşen konserlerde ise dört gün boyunca Bestem Yuvarlak Jazz Quintet, Ayşenur Çınar Duo, Esra Gürçay Duo, Hot Shots Jazz Band, Gizem Gündoğdu Trio, Kaan Arslan Co., DJ The Diplobrat, Kamucan Yalçın & Friends, Elif Çohaz Duo, Gizem Ekiz Duo, Nisan Biçer Duove DJ Yakuza İstanbullularla buluştu.

Ayrıca Bakınız

“Adalar’da Caz” konserlerin yanı sıra Büyükada Taş Mektep’te yetişkinler için Street Jazz ve çocuklar için Solo Jazz atölyelerine ev sahipliği yaptı. Festival kapsamında Yüksel Aksu, Seren Yüce, Cenk Erdoğan ve Erdem Özkan ise “Caz Müziğinin Yön Verdiği Filmler” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik