Ultimate magazine theme for WordPress.

Altkat Sanat Güney Kore yolcusu

Bu yıl 10. Yılını kutlayan Altkat Sanat Tiyatrosu sezonu Güney Kore’de gerçekleşecek tek kişilik oyunlar festivaliyle açıyor. Altkat Sanat Müge Saut ve Selver Çavuş’un sergileyeceği performanslarla temsil ediliyor. 

1989 yılında  Geochang kentinde başlayan Asya Mono Drama Festivali 32.kez düzenleniyor. Festivale 25’ten fazla solo performans izleyici karşısına çıkacak. Türkiye’den Altkat Sanat dışında Japonya, Bangladeş, Tayland, Hindistan gibi ülkelerden ekipler katılacak. Böylece bu festivale ilk defa Türkiye’den bir ekip katılmış olacak. 

29 Temmuz’da Güney Kore’nin bir eyaleti olan Geochang’te başlayacak festival, 31 Temmuz tarihine kadar 3 gün boyunca çeşitli mekânlarda devam edecek. 

Altkat Sanat’tan Selver Çavuş “Yeraltı Treni” isimli tek kişilik Pantomim gösterisini festivalin ilk günü olan 29 Temmuz’da Geochang Kültür Merkezi bahçesinde gerçekleştirecek.

Ardından Müge Saut “Kutu” isimli Pantomim oyununu aynı yerde sahneleyecek. Daha sonra 31 Temmuz’da aynı gösterilerini Sambongsan Kültür ve Sanat Okulu’nda sergileyecekler. 

Festival ayrıntıları: https://amonodrama.modoo.at/ 
Altkat Sanat: http://www.altkatsanat.com/ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.