Şuan Okunan
Bellek Atlası’nın Gözüyle Orman Yangınları: Yanacak Hiçbir Yer Kalmayana Kadar

Bellek Atlası’nın Gözüyle Orman Yangınları: Yanacak Hiçbir Yer Kalmayana Kadar

2021’de yaşanan ve bütün ülkeye yayılan orman yangınlarının nedenini anlatan “Yanacak Hiçbir Yer Kalmayana Kadar”, 2021 yılında yaşanan orman yangınları konusunda hazırlanmış önemli bir belgesel. Bellek Atlası ekibinden Rıfat Doğan, Doğa Tunca ve Osman Oğuz Çetin tarafından hazırlanan “Yanacak Hiçbir Yer Kalmayana Kadar” isimli belgesel YouTube’de yayınlandı.

GENİŞ BİR ATLAS

Bellek Atlası ekibi tarafından yapılan açıklamada, şu bilgiler veriliyor: “Bellek Atlası olarak, belgesel sinemanın toplumsal belleğin oluşumundaki büyük rolüne naçizane bir katkı sunmak üzere yola çıkıyor; ortak akılla ürettiğimiz belgesellerle toplumsal belleği diri tutmayı ve gücümüz yettiğince geniş bir ‘atlasa’ ulaştırmayı hedefliyoruz. İlk belgeselimiz 2021 yazında meydana gelen büyük orman yangınlarını anlatan ‘Yanacak Hiç Bir Yer Kalmayana Kadar’ YouTube sayfamızda yayınlandı” denildi.

İKLİM KRİZİ VE KURAKLIK

Ayrıca Bakınız

Belgeselde, orman yangınları sırasında yaşananların yanı sıra iklim krizi ve kuraklık konusuna da değiniliyor, yanlış tarım ve ormancılık politikaları ele alınıyor. Türk Hava Kurumu’nun atıl bırakılması da belgeselin işlediği konular arasında.

Belgeseli Youtube’dan ücretsiz olarak izlemek mümkün.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik