Şuan Okunan
Berlin sokaklarında bir takip oyunu: O’ndan Sonra

Berlin sokaklarında bir takip oyunu: O’ndan Sonra

 

Berlin’de yaşayan Ufuk Tan Altunkaya’nın konseptini hazırladığı ve yönettiği “O’ndan Sonra”, Almanya’daki göçmenlik ve öteki olma durumundan, modernleşme-modernleşememe olgusuna uzanan bir kurgu içeriyor. Metni Didem Kaplan tarafından yazılan oyunda, bugünün insanları üzerinden bir sorgulama ve tanıklık amacı güdülüyor, izleyicinin görmediği “Hanım” karakterinin peşinde çarpıcı bir oyun kurgulanıyor. İzleyiciler, özel bir kurguyla dört ayrı karakterin hikayelerine, hayatlarına, varoluşlarına ve özlerine doğru bir yolculuğa çıkıyor. Bugünün Berlin’inde izleyicinin önceden bilmediği sokaklarda takipe giriştiği oyunda, dört ayrı kişinin ortak noktalarına odaklanılıyor.

BERLİN SOKAKLARINDA BİR TAKİP HİKAYESİ

“O’ndan Sonra”, 5 KASIM 2022 Cumartesi 16:00’da, 7 KASIM 2022 Pazartesi 18:30’da, 8 KASIM 2022 Salı 18:30’da ve 13 KASIM 2022 Pazar 16:00’da Berlin sokaklarında olacak. İzleyicilerin oyunun başlamasından en az on beş dakika öncesinde belirlenen buluşma noktasında olması, oyun boyunca uzun yürüyüşlere ve olumsuz hava koşullarına hazır olması isteniyor. Oyunla ve güzergahla ilgili detaylar oyun başlamadan evvel izleyicilere iletiliyor.
“O’ndan Sonra” oyununda Ahmet Özer, Aslıhan Kozdereli, Fatoş Uysal ve Mesut Güngör rol alıyor. İngilizce çevirisi Murat Baykan, Almanca çevirisi Ufuk Tan Altunkaya tarafından yapılan oyunun dramaturjisi Zeki Elveris’e, Görsel Tasarım’ı Çağla Çağlar’ ait.
Oyunla ilgili bilgi ve rezervasyon için info@cabinetnovus.de adresine mail atmak ya da 03040535041 numaralı telefona ulaşmak mümkün. Online biletler ise www.cabinetnovus.de adresinden alınabiliyor.

Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik