Şuan Okunan
Beykoz Kundura’da rehberli turlar başlıyor

Beykoz Kundura’da rehberli turlar başlıyor

Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’i kapsayan zengin bir geçmişe sahip Sümerbank Deri ve Kundura Fabrikası’nın üretim tarihine başka bir perspektiften bakan “Kundura’nın Hafızası: Bir Fabrikaya Sığan Dünya” için hafta sonları rehberli turlar yapılacak. Fabrikadan kalan makineler, belgeler, eski çalışanlar ve ailelerinin bağışladığı nesnelerin yanı sıra, 2015’ten beri sürdürülen sözlü tarih görüşmelerini de bir araya getiren sergi, Sümerbank ayakkabı kalıplarının üretildiği Marangozhane binasında düzenleniyor. Cumartesi pazar günleri ücretsiz olarak gezilebilen sergiyi gezmek için www.beykozkundura.com adresinden randevu alınabiliyor.

KUNDURA DEDEKTİFLERİ İŞ BAŞINDA!

Kundura Hafıza’nın her ayın ikinci Pazar günü düzenlediği çocuk atölyesi Kundura Dedektifleri Fabrika’da ise 9-11 yaş aralığındaki çocukları deneyler, oyunlar ve keşiflerle dolu eğlenceli bir tarih yolculuğuna bekliyor. Kültürel miras alanında çocuk katılımını sağlamayı ve çocukların bilgi dağarcığına tarihi yapı ve alanları korumanın önemini erkenden yeşertmeyi amaçlayan atölye, 12 Aralık Pazar günü 13:00-16:00 saatleri arasında Beykoz Kundura’da yapılacak ve biletleri beykozkundura.com adresinden satın alınabilecek.

Çocuk kitabı yazarı ve eğitmen İdil Bilgin’in tasarladığı ve 4D öğrenme (Duygu Odaklı-Deneyimsel-Duyusal-Disiplinlerarası) modeli olarak da bilinen Duygu Odaklı Kültürel Mirası Koruma Eğitimi metodolojisi üzerinden hazırlanan atölyenin uygulayıcılığını ise psikolog, sosyolog ve eğitmen Hatice Gamze Çevik yürütüyor. Kundura Dedektifleri Fabrika’da atölyesinin 110 TL’den satışa sunulan biletleri beykozkundura.com adresinden satın alabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız

Ayrıntılı bilgi için: www.beykozkundura.com/kundura-hafiza


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik