Şuan Okunan
Bodrum’un 3 genç sanatçısı Koza sergisiyle Kraft’ta…

Bodrum’un 3 genç sanatçısı Koza sergisiyle Kraft’ta…

Dışavurumcu cesur leke ve renkleri ile hayatı sorgulayan sezgisel bilginin gücüne inanan Elif Özbek İlhan, kumaşlar ipler ve boyalarla soyut düzenlemeler oluşturarak kendine yolculuğa çıkmış Mert Mazı, lekesel üslubunu tekrar eden leke düzeni ve düzenin yolunu değiştiren hareketlerle harmanladığı çalışmaları ile Zehra Sargın bu sergide bir aradalar. Sanatlarında soyut dili benimsemiş bu üç genç sanatçının işleri Bodrum’un yeni sanat mekânı Kraft Bistro Cafe Bodrum’da 30 Nisan tarihine kadar görülebilir.

(Kraft Bistro Cafe – Bodrum, Çarşı Mahallesi Sanat Okulu Sokak No: 6, 17 Mart 2023 Kokteyl 17.30)

MERT MAZI

26.09.1994 yılında bodrumda dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Bodrum’da aldı. Yüksek öğrenimine Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Mobilya Dekorasyon bölümünde başladı. Ardından 2018 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’ne kazandı ve halen eğitimine devam etmektedir. Mert Mazi asamblaj tekniğini kullanarak, insanın zayıf kaldığı negatif duygular ile bas etmekte kullandığı somut araçları -farklı dokularda kumaş ve ipler- soyut geometri üslubuyla eserlerine taşımaktadır.

ELİF ÖZBEK İLHAN

1992 yılında İzmir’de doğdu, çocukluk yıllarını Bodrum’da geçirdi. Resme olan ilgisi sayesinde sanat eğitimine 10-13 yaşlarında resim dersi alarak başladı. Üniversitede burs kazanarak matematik okumaya başladıysa da Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Bu dönemde birçok sergi, duvar boyama grupları ve etkinliklere katıldı, kolektif bir grup oluşturup ev sergileri düzenledi. 2019 yılında Erasmus+ programı ile Barselona Galería Maxó’da staj yaptı. Bu sürecin sonunda, ilk kişisel sergisi Destabilized Mind isimli sergiyi düzenledi. Bodrum’da yaşayan sanatçı, soyut ve dışavurumcu tavrı ile tinsellik ve renk uyumları üzerine üretimlerine devam etmektedir.

Ayrıca Bakınız

ZEHRA SARGIN

1982 İznik doğumlu sanatçı, sanat eğitimine 1996 yılında Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde başladı. 2004 de Marmara Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2008’de Bodrum’a yerleşti. 2019’da ise Soyut Resim Anlayışını Oluşturan Psikolojik Koşullar başlıklı tez çalışması ile Altınbaş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Yüksek Lisans Programını tamamladı. “İçsel Bütünlüğümüzü koruyan en etkili yollardan biri sanatken sanatımızı oluşturan şey de içsel bütünlüğümüzdür. Resimlerim oluşan ve değişen ben ve benin o anlarını yansıtmaktadır” diyen sanatçı, çalışmalarını Bodrum’da sürdürmektedir.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik