Ultimate magazine theme for WordPress.

Çocuklar Arter’de düşlerinin peşine düşecek

Arter’den çocuklara sıradışı bir atölye çalışması: 27 Ocak’ta ve 3 Şubat’ta Arter’in Atölye mekânında gerçekleşecek “Düş Avcısı” başlıklı atölyede çocuklar, sanatçı Eva Koťátková’nın yönlendirmesiyle oluşturulan yönergeleri takip ederek önce düşler kuracak, ardından farklı yöntemlerle düşlerini aktaracaklar. Katılımcıların düşleri, sanatçının önümüzdeki aylarda Arter’de gerçekleşecek kişisel sergisinde yer bulmak üzere kayıt altına alınacak. Sınırlı sayıda katılımcıyla, ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinliğe katılmak için ogrenme@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak yeterli.

Arter’in hem çevrimiçi hem de fiziksel ortamda düzenlediği çocuk atölyeleriyle farklı yaş gruplarından katılımcılar, çeşitli malzeme ve üretim araçlarıyla karşılaşarak kendi eserlerini üretip çağdaş sanatı keşfediyorlar. Öğrenme Programı kapsamında düzenlenen atölyeler, Arter’in güncel sergilerinden hareketle şekilleniyor ve her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteriyor.

Düş Avcısı” başlıklı atölye çalışması, 27 Ocak 2023 Cuma ve 3 Şubat 2023 Cuma günleri saat 15:00’te Arter’in Atölye mekânında gerçekleşecek. 7–12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik atölye, katılımcıları çeşitli araçlar, imgeler ve renkler aracılığıyla birlikte düşler kurmaya, düşlerin peşine takılarak sınırların ortadan kalktığı uzun bir yolculuğun parçası olmaya davet ediyor. Atölye kapsamında, Arter’in Öğrenme Programı ekibi yürütücülüğünde sanatçı Eva Koťátková’nın yönlendirmesiyle oluşturulan yönergeleri takip ederek düşler kuran çocuklar, ardından farklı yöntemlerle düşlerini aktaracaklar. Katılımcıların düşleri, Koťátková’nın 2023 yılında Arter’de gerçekleşecek kişisel sergisinde yer bulmak üzere kayıt altına alınacak.* Katılımın kontenjanla sınırlı ve ücretsiz olduğu “Düş Avcısı” atölyesine katılmak için ogrenme@arter.org.tr adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.