Şuan Okunan
Homurcuk ve Kırmızı Metal Karınca çocuk dergileri yayınlandı

Homurcuk ve Kırmızı Metal Karınca çocuk dergileri yayınlandı

Homur Mizah Grubu’nun DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası ile birlikte çıkardığı Homurcuk Mizah Dergisi ve Kırmızı Metal Karınca Çocuk Dergisi’nin yeni sayıları yayınlandı. Homurcuk Mizah Dergisi’nin yeni sayısında Asuman Küçükkantarcılar, Ahmet Zeki Yeşil, Atay Sözer, Atilla Atala, Ayten Köse, Barış, Beşir Geroğlu, Birol Çün, Canan Oğuz Bayraktutan, Canol Kocagöz, Coşkun Göle, Dinçer Pilgir, Ekrem Kılıç, Emre Bakan, Ercan Baysal, Hüseyin Çakmak, Hüseyin Aslan, İbrahim Ormancı, Lütfü Çakın, Mehmet Tevlim, Mustafa Yıldız, Rahime Henden, Savaş Ünlü ve Seyit Saatçi çizimleri ve yazılarıyla yer alıyor.

Kırmızı Metal Karınca Çocuk Dergisi’nin yeni sayısı ise Aslı Alpar, Asuman Küçükkantarcılar, Atay Sözer, Atilla Atala, Canol Kocagöz, Coşkun Göle, Emre Bakan, Ferit Avcı, Hülya Erşahin, Mehtap Temiz, Savaş Ünlü, Sevgi Yılmaz’ın çizim ve yazılarını içeriyor.

Her iki dergiye şu adresten erişilebiliyor.

HOMUR NEDİR?

“Parayla satılmayan, gerek duyulduğu zaman çıkan” bir mizah  dergisi olan Homur, 1999 yılından bu yana farklı bağımsız olarak ya da farklı kurumlarla işbirliği halinde yayınlanıyor. Emeği savunan, fıstıki yeşil renkli dergi kâr amacı gütmüyor. Yaklaşık 100 sayı çıkan dergi, kitle örgütleri tarafından elden dağıtılıyor ve bu durum “Siz Homur’u bulamazsınız ama Homur gelir sizi bulur…” sloganıyla formüle ediliyor. Homur Mizah Grubu, Birleşik Metal Sendikasıyla iki ayda bir HOMURCUK ve çocuklara yönelik KIRMIZI METAL KARINCA dergilerini de yayınlıyor.

Ayrıca Bakınız

Homur dergilerinin tüm arşivine bu adresten ulaşılabiliyor.


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik