Şuan Okunan
İzler Grubu, Yeni Sezonda da Ankara’da Seyirciyle Buluşuyor

İzler Grubu, Yeni Sezonda da Ankara’da Seyirciyle Buluşuyor

“Enstrümanlarında ustalaşmış yedi müzisyen dünyanın halinden sıkıldıkları için özgür iradeleriyle meczup olup bir kayıkhaneye sığınmışlardır. Yeni doğmuş bir bebeği kayıkhanenin kıyısında terkedilmiş halde bulmalarıyla hayatları alt üst olur. Kendi akılları kendilerine yetmeyen müzisyenlerimiz şarkılarla, şiirlerle, görsellerle ve danslarla bebeğe hayatı boyunca başından geçebilecekleri anlatmayı kendilerine dert edinirler.”

Bu müzikal eserin doğuşu 16 yıl önceye, Barış Teoman’ın şiir tutkusuna, dayanmakta. Şiir ve müziğe gönül vermiş yedi müzisyen 2018 yılından itibaren sahnelerde “Ey Hayat” performansıyla yer almaktadır. Grubun 2021 yılında AST sahnesindeki sergiledikleri performans yeni bir başlangıç oldu. Amatör oyuncu fakat profesyonel müzisyenlerden oluşan İZLER, tiyatro seyircisine başka bir lezzette yarı oyun, yarı müzikal ve şiirle harmanlanmış şaşırtıcı bir performans sunuyorlar.

AMATÖR RUHLARINI KAYBETMEDİLER

Amatör ruhlarını hiç kaybetmeyen grubun üyeleri, Ankaralıların yakından tanıdığı, klasik gitar denilince ilk akla gelen kişi Süleyman Öcal, müzik piyasasını bilen herkesin yakından tanıdığı buzukisi ile renk katan Sedat Arık, sahnelerin romantik ve aranan sanatçısı Tuncay Arığ, başta ney olmak üzere nefesli sazlara nefes veren duayen Mete Tokgöz, vurmalı sazların altın çocuğu Cem Kıran, akademik kariyerinin birikimlerini en etkileyici görsellerle paylaşan, şiirleri ve şarkıları ete kemiğe büründüren Tanzer Arığ ve  bir birinden güzel şiirlere ses olan Barış Teoman’dan oluşuyor.

Ayrıca Bakınız

Ekibe 2021 yılında katılarak gösteriyi oyunlaştıran Konya Devlet Tiyatrosu sanatçısı Yıldırım Beyazıt’ın yönetmenliğini üstlendiği müzikal eserin dekorları, kostümleri ve ışık tasarımları Cenk Oral’a ait. (Tiyatro… Tiyatro… Dergisi)


Tüm Hakları Saklıdır 2024 - Tasarım: Merhaba Grafik